Reklama

Kryminałki: Ich łupem padły plecaki i kremy dla dzieci

Za kradzież sklepową odpowiedzą dwaj obywatele Białorusi w wieku 22 i 30-lat. Mężczyźni zatrzymani zostali na gorącym uczynku przestępstwa. By uniknąć odpowiedzialności próbowali jeszcze wyrzucić skradzione przedmioty. Wczoraj „amatorzy cudzego mienia” usłyszeli już zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie 3 tys. zł. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony poniedziałek po południu, dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży, do jakiej doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawców na gorącym uczynku zdarzenia ujęli pracownicy ochrony. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyźni widząc pracowników ochrony próbowali jeszcze uniknąć odpowiedzialności wracając na teren sklepu i wyrzucając skradzione przedmioty.

Funkcjonariusze zatrzymali 22-latka oraz jego 30-letniego kompana. Jak ustalili mundurowi, łupem sprawców padły plecaki oraz kremy dziecięce. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 600 zł. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia, natomiast wszystkie przedmioty wróciły do sklepu.

Wczoraj „amatorzy cudzego mienia” usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie 3 tys. zł. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Zatankował… do beczki po piwie i odjechał nie płacąc

Biała Podlaska: Włamanie i kradzież z altany działkowej przy al. Tysiąclecia. // Biała Podlaska: Włamanie i kradzież z mieszkania przy Jana II Kazimierza. // Grabanów: Zatrzymany za kierownicą 60 latek z dwoma orzeczonymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych. // Zaścianki: 168 litrów oleju napędowego zatankowane do… beczki po piwie. Kierowca odjechał nie płacąc. // Biała Podlaska: Wyłudzenie pożyczki z wykorzystaniem danych osobowych mieszkańca powiatu wołomińskiego. // Biała Podlaska: 36 letni mieszkaniec miasta podejrzany o kradzież roweru z parkingu jednej z firm.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Włamania, kradzieże i sukcesy bialskiej policji

Mokre: Zatrzymano 42 letnią kobietę mieszkankę gm. Jabłoń. Podejrzana jest o włamanie i kradzież na szkodę właścicielki zamieszkałej w gm. Zamość. // Biała Podlaska: Przywłaszczenie pozostawionej na przystanku torebki z zawartością pieniędzy i dokumentów. // Biała Podlaska: Podejrzany mieszkaniec miasta o kradzież portfela w dniu 21 sierpnia.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Kradną z terenu niezabezpieczonych budów domów!

Międzyrzec Podlaski: Mieszkaniec miasta oszukany podczas zakupu przyczepy kempingowej. // Piszczac: 1,6 promila alkoholu stwierdzono w organizmie 52 letniego kierowcy, uczestnika zdarzenia drogowego. // Dobryń Duży: Kradzież betoniarki, przęseł rusztowań, materiałów budowlanych i narzędzi. // Żerocin: 26 letni kierowca z 0,5 promilem alkoholu w organizmie. // Wyczółki: 31 letni kierowca z 2,5 promilem alkoholu. // Tuczna: Mieszkanka oszukana podczas zakupu zabawki poprzez internet.

Czytaj więcej »

Reklama