Reklama

Konstantynów: Wzięli się za drogę wojewódzką 698!

Choć droga o której mowa to droga wojewódzka podległa Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie, to Gmina Konstantynów sama wychodzi na przeciw zamierzeniom modernizacji trasy. Wykonane w tym roku częściowe remonty poboczy nie wystarczą. Trasa wymaga gruntowego remontu i przebudowy. Konstantynów lobbuje za ujęciem tej inwestycji do realizacji w budżecie województwa już w roku przyszłym.

Trasa nr 698 to ważny szlak prowadzący z północy Polski i województw Mazowieckiego i Podlaskiego na bialskopodlaskie tereny nadbużańskie. Całość trasy to 104 kilometry łączące Siedlce z Terespolem. W tym roku na terenie Gminy Konstantynów samorząd województwa dokonał kilku remontów poboczy, uzupełniając i wzmacniając najbardziej uszkodzone odcinki nowymi wstawkami asfaltowymi. Gmina jednak naciska na Lublin aby wejść ze znacznie większymi środkami i zająć się drogą zdecydowanie gruntowniej.

W budżecie na ten rok zabezpieczyliśmy sto tysięcy złotych aby we własnym zakresie wykonać koncepcję i plany budowlane dotyczące gruntownej przebudowy trasy sześć dziewięć osiem. Zabraliśmy się za odcinek od granicy gminy z kierunku Janowa Podlaskiego, czyli od wsi Witoldów aż po ulicę Wesołą w Konstantynowie czyli drogę powiatową na Gnojno. Opracowanie projektowo – planistyczne gotowe będą już jesienią tego roku. Z gotową dokumentacją jedziemy do Lublina aby w Urzędzie Marszałkowskim optować za wpisaniem przebudowy około dwóch i pół kilometra trasy w roku 2020. Myślę, że nasz wkład środków i gotowa dokumentacja będzie cennym wkładem w wojewódzką inwestycję i pozwoli ją przyśpieszyć i zrealizować. – mówi Romuald Murawski, wójt Konstantynowa.

W ramach prac planistycznych droga na wspomnianym odcinku ma zostać gruntownie zmodernizowana. Zyska odwodnienie i nową nawierzchnię. Na około kilometrowym odcinku w granicach samego Konstantynowa postać ma chodnik i ścieżka rowerowa.


materiał: Radio Biper Konstantynów
tekst: Leszek Niedaleki
mapka: Google Maps
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wisznice: Wygoda pięknieje!

Urząd Gminy Wisznice realizuje zadanie remontu nawierzchni drogi wewnętrznej w miejscowości Wygoda, stanowiącej dojazd do straży OSP w Wisznicach, komisariatu policji w Wisznicach i GOKiO

Czytaj więcej »

Reklama