Reklama

Biała Podlaska: Zorganizowali rajd rowerowy „100 kilometrów w 100 rocznicę powstania Polskiej Policji

Rok 2019 jest dla policjantów szczególny, ponieważ obchodzimy w nim 100. rocznicę powstania Polskiej Policji. Mundurowi w całym kraju w różny sposób upamiętniają to wydarzenie. Bialscy policjanci przygotowali rajd rowerowy, gdzie wspólnie z przyjaciółmi przejechali dystans 100 km. Nie lada wyzwanie było formą uczczenia naszego święta oraz promocją aktywności rowerowej.

Ten rok jest dla policjantów i Polskiej Policji rokiem wyjątkowym. Sto lat temu – dokładnie 24 lipca 1919 roku – Sejm Ustawodawczy uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. W związku z tym jubileuszem jakim jest 100 rocznica powołania Policji Państwowej, przez cały rok upamiętniamy to wydarzenie.

W działania te aktywnie włączają się również bialscy policjanci. By uczcić tą rocznicę Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów w Białej Podlaskiej zorganizował Rajd Rowerowy „100 kilometrów w 100 rocznicę powstania Polskiej Policji”.

Impreza rozpoczęła się w minioną sobotę o godz. 9:00 na placu przed bialską komendą. W rajdzie uczestniczyli policjanci i pracownicy bialskiej komendy oraz każdy kto razem z nami chciał uczcić tą okrągłą rocznicę oraz promować turystykę rowerową naszego regionu.

Udział w nim wzięli również zaproszeni goście w tym I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Jerzy Czebreszuk, Księża Kapelani, tj. ks. Bogusław Zagórski, ks. Marcin Gościk, ks. Henryk Jakubowicz oraz Przedstawiciele Związków Zawodowych KWP. Swoją obecnością zaszczycili nas również Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk i Zastępca Dyrektora WORD Pan Arkadiusz Maksymiuk.

Uczestnicy wyruszyli w drogę podzieleni na trzy grupy. Po drodze liczącego 100-km rajdu organizatorzy zaplanowali dla uczestników wiele atrakcji, w tym m.in. zwiedzanie Bazyliki Kolegiackiej w Janowie Podlaskim wraz z kryptą biskupów. Był tam również czas na odpoczynek i regenerację sił. Zadbał o to włodarz gminy, który przygotował dla uczestników stoisko z napojami.

Wszyscy uczestnicy dotarli do mety. Rajd okazał się świetną okazją do wspólnych rozmów, a przy okazji do poprawienia kondycji. Oficjalne jego zakończenie odbyło się w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wiosenny Wiatr” w miejscowości Woskrzenice Małe. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy medal oraz upominek. Organizatorzy zapowiadają już kolejne rajdy.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama