Reklama

Biała Podlaska: Msza święta w intencji Polskiej Policji

Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Grzegorz Pietrusik wraz z zastępcami, Prezydent Miasta, policjanci i pracownicy komendy, wzięli udział we Mszy Świętej, która została odprawiona wczoraj w Kościele pw. św. Michała Archanioła w intencji Policji. Wczorajsza uroczystość zainaugurowała tegoroczne obchody Święta Policji w bialskiej komendzie.

Wczoraj o godz. 10:00 w Kościele p.w. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji policjantów, emerytów policyjnych, pracowników Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz ich rodzin. Mszy św. przewodniczył ks. Kanonik Henryk Jakubowicz, Proboszcz Parafii oraz kapelan KMP w Białej Podlaskiej, który podczas homilii przypominał jak ważna i odpowiedzialna jest służba policyjna.

W uroczystościach wraz z parafianami uczestniczyli między innymi Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, mł. insp. Grzegorz Pietrusik, jego zastępcy: mł. insp. Robert Winiarek, kom. Mariusz Kononiuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, kadra kierownicza, policjanci i pracownicy komendy wraz z rodzinami, a także emerytowani policjanci. Podczas mszy wystawiony został poczet sztandarowy ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Po Komunii Świętej słowa wdzięczności wypowiedział mł. insp. Grzegorz Pietrusik, dziękując ks. Kanonikowi za celebrację mszy w tak wyjątkowym dla nas roku, gdy obchodzimy 100-lecie powstania Polskiej Policji, a także codzienne wsparcie duchowe policjantów i pracowników bialskiej komendy oraz ich rodzin.

Msza Święta w intencji bialskiej Policji zainaugurowała obchody Święta Policji w naszym powiecie. W najbliższy piątek 12 lipca na placu przed budynkiem bialskiej komendy o godz. 13:00 rozpoczną się powiatowe obchody tego święta.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama