Reklama

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy rysunku w Galerii Podlaskiej (galeria)

Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej zaprosiła na wernisaż wystawy pokonkursowej “Rysunek”. Wydarzenie miało miejsce 5 lipca. Wystawę będzie można oglądać do 31 lipca 2019 roku. Wystawa jest pokłosiem 6. Międzynarodowego Konkursu na Rysunek um. M. E. Andriollego zorganizowanego w Nałęczowie w listopadzie ubiegłego roku przez Nałęczowski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa pod patronatem burmistrza Nałęczowa Andrzeja Ćwieka.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był artysta grafik dr hab. Adam Panek, komisarzem konkursu artysta rzeźbiarz i malarz Zbigniew Strzyżyński. Jury w składzie: artysta grafik prof. dr hab. Krzysztof Szymanowicz – przewodniczący, artysta grafik dr hab. Janusz J. Cywicki, artysta grafik Stanisław Bałdyga, artysta grafik dr hab. Adam Panek oraz Zbigniew Strzyżyński do wystawy zakwalifikowało 87 prac 52 artystów z sześciu krajów (Polska, Chiny, Niemcy, Japonia, Korea Płd, USA) spośród 231 prac nadesłanych.

Przyznano 8 nagród i 6 wyróżnień. Nagrodę Główną otrzymała Edyta Piłat z Dębicy. I Nagrodę Toshio Yoshizumi z Japonii, II Nagrodę Andrzej Markiewicz, III Nagrodę Paweł Warchoł. Nagrody specjalne otrzymali: Andrzej Węcławski, Zbigniew Woźniak, Shu Ueno (Japonia) i Izabela Kita, wyróżnienia: Dorota Jajko-Sankowska, Magdalena Jaroć, Janusz Skowron (USA), Marek Szary i Tomasz Wiktor. Nagrody ufundowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa prezentowana była na przełomie listopada i grudnia 2019 r. w Galerii Andriollego w Nałęczowie, w styczniu 2019 r. w Muzeum Ziemi Otwockiej w Otwocku, w kwietniu w Galerii Sztuki LSM w Lublinie. Po wystawie w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej przewidziane są jeszcze ekspozycje w Nowym Jorku i Przemyślu.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Wernisaż Jolanty Kuśmierz w Piaście (galeria)

Bialskie Centrum Kultury im.Bogusława Kaczyńskiego Kub Kultury ”Piast” zaprosiło na Wernisaż Wystawy Malarstwa Jolanty Kuśmierz. Wydarzenie miało miejsce w dniu 16 listopada. Wystawę otworzyła Joanna Tymoszczuk, pracownik działu artystycznego KK Piast. Wśród gości m.in. dyrektor bialskiej kultury Zbigniew Kapela, kierownik klubów kultury BCK Justyna Weremko ale także nauczyciele, artyści i pisarze na czele z Markiem Jędrychem, Ewą Borowską i Ireneuszem Wagnerem.

Czytaj więcej »

Reklama