Reklama

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy rysunku w Galerii Podlaskiej (galeria)

Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej zaprosiła na wernisaż wystawy pokonkursowej “Rysunek”. Wydarzenie miało miejsce 5 lipca. Wystawę będzie można oglądać do 31 lipca 2019 roku. Wystawa jest pokłosiem 6. Międzynarodowego Konkursu na Rysunek um. M. E. Andriollego zorganizowanego w Nałęczowie w listopadzie ubiegłego roku przez Nałęczowski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa pod patronatem burmistrza Nałęczowa Andrzeja Ćwieka.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był artysta grafik dr hab. Adam Panek, komisarzem konkursu artysta rzeźbiarz i malarz Zbigniew Strzyżyński. Jury w składzie: artysta grafik prof. dr hab. Krzysztof Szymanowicz – przewodniczący, artysta grafik dr hab. Janusz J. Cywicki, artysta grafik Stanisław Bałdyga, artysta grafik dr hab. Adam Panek oraz Zbigniew Strzyżyński do wystawy zakwalifikowało 87 prac 52 artystów z sześciu krajów (Polska, Chiny, Niemcy, Japonia, Korea Płd, USA) spośród 231 prac nadesłanych.

Przyznano 8 nagród i 6 wyróżnień. Nagrodę Główną otrzymała Edyta Piłat z Dębicy. I Nagrodę Toshio Yoshizumi z Japonii, II Nagrodę Andrzej Markiewicz, III Nagrodę Paweł Warchoł. Nagrody specjalne otrzymali: Andrzej Węcławski, Zbigniew Woźniak, Shu Ueno (Japonia) i Izabela Kita, wyróżnienia: Dorota Jajko-Sankowska, Magdalena Jaroć, Janusz Skowron (USA), Marek Szary i Tomasz Wiktor. Nagrody ufundowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa prezentowana była na przełomie listopada i grudnia 2019 r. w Galerii Andriollego w Nałęczowie, w styczniu 2019 r. w Muzeum Ziemi Otwockiej w Otwocku, w kwietniu w Galerii Sztuki LSM w Lublinie. Po wystawie w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej przewidziane są jeszcze ekspozycje w Nowym Jorku i Przemyślu.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama