Reklama

Międzyrzec Podlaski: Świetne wyniki matur w Ekonomie

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej od lat gości w rankingach najlepszych szkół w Polsce. Potwierdzeniem jakości pracy szkoły są egzaminy maturalne. Niewiele techników w województwie lubelskim może poszczycić się tak wysokimi wynikami.

W maju 2019 roku do matury w Zespole Szkół Ekonomicznych przystąpiło aż 122 absolwentów technikum. Tylko dla trzech egzamin zakończył się niepowodzeniem i nie mają możliwości pisania egzaminu poprawkowego w sierpniu. Zdawalność jest dużo wyższa niż w kraju, kształtuje się na poziomie 84,43 procenta. Egzamin maturalny w Polsce zdało 80,5 % zdających, w technikach tylko 70,5. Szkoła bardzo dobrze wypadła na tle innych szkół powiatu bialskiego, gdzie odsetek sukcesów na egzaminie maturalnym wyniósł 74%, a w technikach 72%. Najlepiej na egzaminie poradzili sobie uczniowie ZSE kształcący się w zawodzie technik ekonomista, którzy zdali go w 100 procentach. Sukces jest tym większy, że uczniowie oprócz matury zdawali również egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe i z nimi poradzili sobie równie dobrze.

 

materiał:Zespół Szkół Ekonomicznych Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Uczniowie Ekonomika odbyli staż zawodowy we Włoszech (Galeria)

Uczniowie bialskiego Ekonomika wzięli udział w projekcie „Staż zagraniczny drogą do kariery zawodowej”, w ramach którego 56 uczniów z klas technikum kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik informatyk, technik teleinformatyk, technik handlowiec, technik spedytor, technik hotelarstwa, technik logistyk i technik geodeta wzięło udział w czterotygodniowych stażach zawodowych we Włoszech, w Spoletto w czerwcu, październiku i listopadzie 2019 r.

Czytaj więcej »

Sławatycze: Bialscy policjanci triumfują w Turnieju Walentynkowym!

14 lutego w Sławatyczach rozegrany został Turniej Służb Mundurowych w Halową Piłkę Nożną. W piłkarskim pojedynku zmierzyły się drużyny Straży Granicznej, Policji, Wojska oraz Straży Pożarnej. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 15 drużyn. Reprezentanci bialskiej komendy stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając I miejsce. Zawodnikom serdecznie gratulujemy wyniku życząc kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej »

Reklama