Reklama

Międzyrzec Podlaski: Świetne wyniki matur w Ekonomie

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej od lat gości w rankingach najlepszych szkół w Polsce. Potwierdzeniem jakości pracy szkoły są egzaminy maturalne. Niewiele techników w województwie lubelskim może poszczycić się tak wysokimi wynikami.

W maju 2019 roku do matury w Zespole Szkół Ekonomicznych przystąpiło aż 122 absolwentów technikum. Tylko dla trzech egzamin zakończył się niepowodzeniem i nie mają możliwości pisania egzaminu poprawkowego w sierpniu. Zdawalność jest dużo wyższa niż w kraju, kształtuje się na poziomie 84,43 procenta. Egzamin maturalny w Polsce zdało 80,5 % zdających, w technikach tylko 70,5. Szkoła bardzo dobrze wypadła na tle innych szkół powiatu bialskiego, gdzie odsetek sukcesów na egzaminie maturalnym wyniósł 74%, a w technikach 72%. Najlepiej na egzaminie poradzili sobie uczniowie ZSE kształcący się w zawodzie technik ekonomista, którzy zdali go w 100 procentach. Sukces jest tym większy, że uczniowie oprócz matury zdawali również egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe i z nimi poradzili sobie równie dobrze.

 

materiał:Zespół Szkół Ekonomicznych Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Policjanci odzyskali urządzenia warte 30 tys. zł

Bialscy policjanci odzyskali sprzęt i urządzenia budowlane o łącznej wartości 30 tys. zł. Mienie wstawione zostało do jednego z bialskich lombardów. Do sprawy zatrzymany został 29-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Policjanci odzyskali przywłaszczony telefon

Za przywłaszczenie mienia odpowie 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzewany jest o przywłaszczenie pozostawionego w taksówce telefonu komórkowego. Wartość strat oszacowana została na kwotę 1,5 tys. zł. Policjanci odzyskali mienie, które powróciło już do właściciela. 44-latek zarzuty usłyszy w zakładzie karnym, gdzie obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Chór z Wyszyńskiego podbija Pomorze

W dniach 24-26 października 2019 w Rumi na Pomorzu odbywał się 31. Międzynarodowy festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego. Miło nam poinformować, że chór parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej SCHOLA CANTORUM MISERICORDIS CHRISTI pod dyrekcją dr. Piotra Karwowskiego zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów chóralnych.

Czytaj więcej »

Reklama