Reklama

Biała Podlaska: Stadion dla Podlasia

Wczoraj, 4 lipca, odbyło się zapowiadane spotkanie w sprawie koncepcji budowy stadionu. Na prośbę uczestników miało ono charakter zamknięty. Jego celem było omówienie propozycji zainteresowanych środowisk. Wzięli w nim udział m.in.: prezydent Michał Litwiniuk, przewodniczący RM Bogusław Broniewicz, naczelnicy UM, przedstawiciele radnych, kibiców, prezes klubu Podlasie Biała Podlaska Zbigniew Barszcz, prezes ZGL Wojciech Chilewicz.

Uzgodniono, że nie zmienia się lokalizacja stadionu – pozostanie przy ul. Piłsudskiego 38. Zaakceptowana wczoraj koncepcja uwzględnia dotychczasowy układ trybun i murawy i przewiduje pojemność trybun na ok. 1200-1500 miejsc. Stadion będzie zaprojektowany w taki sposób, by możliwa była jego rozbudowa. Ma on spełniać warunki licencyjne do gry w 2 lidze. Podtrzymano deklarowany na pierwszym spotkaniu termin 9 miesięcy na przygotowanie potrzebnej dokumentacji i rozpoczęcia działań.

Przewidziana jest możliwość dostawienia trybuny do murawy sztucznej, aby w czasie trwania budowy drużyny mogły rozgrywać mecze u siebie .

Prezydent Michał Litwiniuk zadeklarował wolę zwołania sesji Rady Miasta w trybie prezydenckim, przy zgodzie radnych, by wprowadzić poprawkę umożliwiającą rozpoczęcie budowy parkingu przy ul. Piłsudskiego. Byłoby to spełnienie postulatu środowiska piłkarskiego.


tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Uwaga! Nowa organizacja ruchu na ul. Witoroskiej i Koncertowej

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej informuje, że w związku z realizacją zadania „Budowa ulicy Koncertowej w Białej Podlaskiej wraz z oświetleniem, ścieżką rowerową, chodnikiem, budową i przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej, zabezpieczeniem i przebudową istniejącej infrastruktury podziemnej oraz przebudową istniejącego skrzyżowania z ul. Witoroską i istniejącymi drogami bocznymi (budowa ronda)” 31.10.2019 r. zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na ul. Witoroskiej i Koncertowej.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Tunel prawie gotowy…. prawie. Ale pojedziemy nim dopiero wiosną… (galeria)

Zbliżająca się zima nie pierwszy raz wstrzymuje prace budowlane. Tak jest zarówno z obiektami kubaturowymi a tym bardziej drogowymi. PRD Leszka Horeglada nie rozpocznie w tym roku prac budowlanych związanych z dojazdami do tunelu. PRK Trakcja natomiast – wykonawca samego tunelu wykonuje ostatnie możliwe prace przy samym tunelu i czeka także na wiosnę i dojazdy aby dokończyć elementy zawarte w projekcie – między innymi ekrany dźwiękochłonne.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Ruszają prace przy przebudowie stadionu! Uwaga! Tymczasowe zamknięcie ulic!

Rozpoczyna się przebudowa stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej oczekiwana przez liczne bialskie środowiska. Pierwszym etapem inwestycji będzie budowa sieci i przyłącza kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej przy ul. Artyleryjskiej i ul. Akademickiej na terenie miasta Biała Podlaska. Zamknięta będzie ulica Akademicka przy stadionie. Autobusy pojadą objazdami!

Czytaj więcej »

Reklama