Reklama

Biała Podlaska: Stadion dla Podlasia

Wczoraj, 4 lipca, odbyło się zapowiadane spotkanie w sprawie koncepcji budowy stadionu. Na prośbę uczestników miało ono charakter zamknięty. Jego celem było omówienie propozycji zainteresowanych środowisk. Wzięli w nim udział m.in.: prezydent Michał Litwiniuk, przewodniczący RM Bogusław Broniewicz, naczelnicy UM, przedstawiciele radnych, kibiców, prezes klubu Podlasie Biała Podlaska Zbigniew Barszcz, prezes ZGL Wojciech Chilewicz.

Uzgodniono, że nie zmienia się lokalizacja stadionu – pozostanie przy ul. Piłsudskiego 38. Zaakceptowana wczoraj koncepcja uwzględnia dotychczasowy układ trybun i murawy i przewiduje pojemność trybun na ok. 1200-1500 miejsc. Stadion będzie zaprojektowany w taki sposób, by możliwa była jego rozbudowa. Ma on spełniać warunki licencyjne do gry w 2 lidze. Podtrzymano deklarowany na pierwszym spotkaniu termin 9 miesięcy na przygotowanie potrzebnej dokumentacji i rozpoczęcia działań.

Przewidziana jest możliwość dostawienia trybuny do murawy sztucznej, aby w czasie trwania budowy drużyny mogły rozgrywać mecze u siebie .

Prezydent Michał Litwiniuk zadeklarował wolę zwołania sesji Rady Miasta w trybie prezydenckim, przy zgodzie radnych, by wprowadzić poprawkę umożliwiającą rozpoczęcie budowy parkingu przy ul. Piłsudskiego. Byłoby to spełnienie postulatu środowiska piłkarskiego.


tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama