Reklama

Biała Podlaska: Rotarianie podsumowali wyścig kaczek i przekazali władzę (galeria)

Hasło „Człowiek jest wielki nie przez to co ma i kim jest ale przez to czym dzieli się z innymi”, tymi słowami Violetta Chmielewska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi podziękowała bialskim rotarianom za zebrane pieniądze na rzecz odnowienia sal nauki integracyjnej w szkole. W sumie Klub Rotary Biała Podlaska przekazał na ten cel czek o wartości 14.000 zł! To podsumowanie V już Wyścigu Kaczek na rzece Krznie!

Czek przekazany został przez Sylwię Kalinowską – prezydent Rotary Klub Biała Podlaska i dr Janusza Matusiaka. Kolejny wyścig kaczek poprowadzi i już dziś uderzenia w dzwon rotarian dokonała nowa pani prezydent bialskich rotarianMałgorzata Nikolska.

Bowiem oprócz podsumowania piątego wyścigu kaczek i przekazania podziękowań wszystkim zaangażowanym, również dziś nastąpiło przekazanie władzy w bialskim klubie rotarian. Po Sylwii Kalinowskiej, przez najbliższy rok przewodzić Klubowi Rotary Biała Podlaska będzie Małgorzata Nikolska.

Stoi za mną szesnaście wspaniałych osób. – mówiła w swoim expoze Nikolska. – Zawsze będą mi służyć radą i pomocą. Za nami stoi natomiast milion dwieście tysięcy rotarian na całym świecie. To ogromny potencjał ludzi którym przyświeca służba dla społeczeństwa. Służbę społeczeństwu lokalnemu niesiemy poprzez nasze życie zawodowe i społeczne. Rotarianie w Białej Podlaskiej to ludzie ciekawi, barwni, różnych profesji i zawodów. Dla nas pomaganie to ogromna radość i satysfakcja. Nie było by tych naszych sukcesów na rzecz innych gdyby nie zwykli ludzie, bialczanie, sponsorzy i społecznicy. Znakiem rotariańskim jest kółeczko. Kółko się toczy. Z każdym rokiem następuje u nas demokratyczna zmiana władzy. Każdy ma szansę wnieść w działalność rotarian w Białej Podlaskiej coś nowego, swojego, wartościowego. Mam nadzieję, że uda mi się sprostać wymaganiom i podołam pokładanym we mnie oczekiwaniom. – mówiła nowa prezydent Rotary Klub Biała PodlaskaMałgorzata Nikolska.

Jak wyglądał w tym roku V Rotariański Wyścig Kaczek rzeką Krzną w Białej Podlaskiej? Zobacz sam <<==>> LINK 


tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama