Ogłoszenie

Reklama

Kultura: Oliwia Spychel laureatką 53. OFKiŚL w Kazimierzu Dolnym

Już od ponad pół wieku, w ostatni weekend czerwca zjeżdżają do Kazimierza najlepsze kapele, śpiewacy i instrumentaliści ludowi z całej Polski. W dniach 27 – 30 czerwca odbył się tam 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Nasz region godnie zaprezentowała młoda utalentowana skrzypaczka Oliwia Spychel (14 lat) z Leśnej Podlaskiej.

Z dumą i radością informujemy, że Oliwia zdobyła na 53. Ogólnopolskim Festiwalu w Kazimierzu w kategorii,, Mistrz – Uczeń’’, zwaną też ,,Duży – Mały’’-  II Nagrodę. To ogromny i znaczący sukces naszej instrumentalistki.

Festiwal organizowany był przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, a patronat nad festiwalem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Lubelskiego .

Do konkursu w Festiwalu wzięło udział około 800 artystów ludowych z 16 województw.

Podczas konkursu w kategorii,, Mistrz-Uczeń’’ zaprezentowało się 28 grup z całej Polski, m.in. nasza młodziutka skrzypaczka Oliwia Spychel ze swoim mistrzem Zdzisławem Marczukiem, którą doceniło jury. Zagrała na skrzypcach utwory tradycyjne naszego regionu Południowego Podlasia: Polkę i Oberka. Wspomnijmy by wziąć udział w festiwalu nasza laureatka musiała  przejść  eliminacje powiatowe w Drelowie, a także wojewódzkie w Lublinie.

Oliwia na zakończenie festiwalu po mszy św. z wielkim zaszczytem prezentowała nasz region  idąc w pierwszej parze w Korowodzie z korowajem weselnym  ze wszystkimi artystami ludowymi w pięknych strojach, dziękując za wspaniały festiwal.

Gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów !!!

materiał: kultura / gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Beata Spychel

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama