Reklama

Kultura: Oliwia Spychel laureatką 53. OFKiŚL w Kazimierzu Dolnym

Już od ponad pół wieku, w ostatni weekend czerwca zjeżdżają do Kazimierza najlepsze kapele, śpiewacy i instrumentaliści ludowi z całej Polski. W dniach 27 – 30 czerwca odbył się tam 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Nasz region godnie zaprezentowała młoda utalentowana skrzypaczka Oliwia Spychel (14 lat) z Leśnej Podlaskiej.

Z dumą i radością informujemy, że Oliwia zdobyła na 53. Ogólnopolskim Festiwalu w Kazimierzu w kategorii,, Mistrz – Uczeń’’, zwaną też ,,Duży – Mały’’-  II Nagrodę. To ogromny i znaczący sukces naszej instrumentalistki.

Festiwal organizowany był przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, a patronat nad festiwalem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Lubelskiego .

Do konkursu w Festiwalu wzięło udział około 800 artystów ludowych z 16 województw.

Podczas konkursu w kategorii,, Mistrz-Uczeń’’ zaprezentowało się 28 grup z całej Polski, m.in. nasza młodziutka skrzypaczka Oliwia Spychel ze swoim mistrzem Zdzisławem Marczukiem, którą doceniło jury. Zagrała na skrzypcach utwory tradycyjne naszego regionu Południowego Podlasia: Polkę i Oberka. Wspomnijmy by wziąć udział w festiwalu nasza laureatka musiała  przejść  eliminacje powiatowe w Drelowie, a także wojewódzkie w Lublinie.

Oliwia na zakończenie festiwalu po mszy św. z wielkim zaszczytem prezentowała nasz region  idąc w pierwszej parze w Korowodzie z korowajem weselnym  ze wszystkimi artystami ludowymi w pięknych strojach, dziękując za wspaniały festiwal.

Gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów !!!

materiał: kultura / gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Beata Spychel

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kultura: Stypendium Fundacji ,,Jestem Optymistą’’ dla Oliwii Spychel

Bycie optymistą to nie tylko pozytywne myślenie, to również mieć życzliwy stosunek do ludzi i otoczenia. Z pewnością nie brakuje nam takich mieszkańców powiatu bialskiego, którzy swoją postawą, a więc radością i uśmiechem zarażają innych. Dobrym przykładem jest 14-letnia Oliwia Spychel – skrzypaczka z Leśnej Podlaskiej, która w Dzień Optymisty, przypadający na 21 sierpnia miała zaszczyt reprezentować nasz region na Światowym Festiwalu Optymizmu, który odbył się na terenie Cukrowni Żnin.

Czytaj więcej »

Reklama