Reklama

Nosów: Zielone Świątki jak dawniej (film)

9 czerwca Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Nosowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśnej Podlaskiej zorganizowało w Nosowie wydarzenie pn. “Zielone Świątki jak dawniej”. Wydarzenie było świetną okazją do przypomnienia podlaskich tradycji związanych z tym świętem, a przy tym także okazją do integracji i wspólnej zabawy. 

– Zielone Świątki obchodzone są już od IV wieku . Jest to święto wiosny i zieleni. Przystraja się domy, kiedyś zwierzęta się przystrajało. Kobiety były w wiankach, dziś też pleciemy wianki. Ogólnie we wsi jest to okazja do integracji. Samo spotkanie odbywa się już od dziesięciu lat. W tym roku tematem są właśnie Zielone Świątki – mówi Beata Mielniczuk, członkini Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Nosowie.

Wśród atrakcji znalazły się gry i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu, karaoke, potyczki rodzinne. Dzieci miały radość z puszczania wielkich baniek mydlanych oraz robienia kolorowych tatuaży. Przygotowany był również pyszny poczęstunek. W czasie imprezy odbył się również konkurs kulinarny pt. “Ciasteczka na słodki stół”. Imprezę zakończyła potupajka pod chmurką.

materiał: gmina Leśna Podlaska / kultura
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Piszczac: Festyn z przestrogą! Bawiła się Dobrynka! (galeria)

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Terespolu uczestniczyli w Festynie Rodzinnym, który odbył się w minioną sobotę w miejscowości Dobrynka. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników stoisko policyjne. Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego wypoczynku w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Czytaj więcej »

Reklama