Reklama

Nosów: Zielone Świątki jak dawniej (film)

9 czerwca Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Nosowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśnej Podlaskiej zorganizowało w Nosowie wydarzenie pn. “Zielone Świątki jak dawniej”. Wydarzenie było świetną okazją do przypomnienia podlaskich tradycji związanych z tym świętem, a przy tym także okazją do integracji i wspólnej zabawy. 

– Zielone Świątki obchodzone są już od IV wieku . Jest to święto wiosny i zieleni. Przystraja się domy, kiedyś zwierzęta się przystrajało. Kobiety były w wiankach, dziś też pleciemy wianki. Ogólnie we wsi jest to okazja do integracji. Samo spotkanie odbywa się już od dziesięciu lat. W tym roku tematem są właśnie Zielone Świątki – mówi Beata Mielniczuk, członkini Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Nosowie.

Wśród atrakcji znalazły się gry i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu, karaoke, potyczki rodzinne. Dzieci miały radość z puszczania wielkich baniek mydlanych oraz robienia kolorowych tatuaży. Przygotowany był również pyszny poczęstunek. W czasie imprezy odbył się również konkurs kulinarny pt. “Ciasteczka na słodki stół”. Imprezę zakończyła potupajka pod chmurką.

materiał: gmina Leśna Podlaska / kultura
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sosnówka: Spłonął dom. Potrzebna pomoc rodzinie przy jego odbudowie!

Kilka dni temu ogień pochłonął cały dobytek rodziny z Gminy Sosnówka. Arek, Kasia i ich dzieci Jaś i Ala w krótkiej chwili stracili zupełnie wszystko. Jest to rodzina, która zawsze wszystkim pomaga, ale dziś są przerażeni, bo utracili ukochany dom. Przyjaciele i znajomi rodziny nie czekali długo. Już na drugi dzień po tragedii na zrzutka.pl pojawił się wpis o tragedii i rozpoczęła się akcja zbierania pieniędzy na remont i odbudowę domu zniszczonego pożarem.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: I Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw (film) (galeria)

W sobotę 14 września wiele osób przypomniało sobie a jeszcze więcej młodych mieszkańców miasta i regionu oznało cudowne gry swoich dziadków i rodziców z ich dzieciństwa: hacele, grę w gumę, w klasy, w pikra. Dodatkowo czekały tradycyjne gry z innych krajów, m.in. z Węgier, Brazylii, Wielkiej Brytanii. I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier okazał się być wspaniałą podróżą w czasie. Festiwal objął patronatem honorowym Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem film z festiwalu.

Czytaj więcej »

Reklama