Reklama

Kryminałki: Przechodził poza przejściem dla pieszych, w portfelu miał narkotyki

Do policyjnego aresztu trafił 29-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Mężczyzna przechodził poza przejściem dla pieszych, jednak policjanci szybko ustalili, że to nie jedyne przewinienie na jego koncie. W portfelu miał amfetaminę. Funkcjonariusze zabezpieczyli też sprzęt komputerowy w lokalu usługowym za którzy odpowiadał. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną środę nad ranem na ul. Łukowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Patrol pełniący służbę w tym rejonie zauważył mężczyznę, który przechodził przez jezdnię w miejscu do tego nie wyznaczonym. Policjanci zareagowali na popełnione wykroczenie. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyne przewinienie 29-letniego mieszkańca miasta. W portfelu mundurowi znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem potwierdziło, że jest to amfetamina. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Znany jest funkcjonariuszom z międzyrzeckiego komisariatu, gdyż już wcześniej odpowiadał za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 29-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy.

W trakcie wykonywanych w tej sprawie czynności międzyrzeccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego delegatura w Białej Podlaskiej zabezpieczyli w jednym z lokali na terenie miasta, za który odpowiadał 29-latek sprzęt komputerowy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że za jego pośrednictwem prowadzone były gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za organizowanie nielegalnych gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama