Reklama

Janów Podlaski: Jacek Stachursky i Etna na Dniach Janowa! (film) (galeria)

Wcześnie zaczęły się Dni Janowa Podlaskiego w dniu 30 czerwca 2019 roku. Już o 5 rano rozpoczęły się Zawody Wędkarskie na zbiorniku wodnym „Kozioł” w Janowie Podlaskim o Puchar Wójta Gminy Janów Podlaski. Przed południem zaproszono mieszkańców i gości na mszę w intencji strażaków w Bazylice Mniejszej w Janowie. A zaraz po mszy rozpoczął się jubileusz 100 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie Podlaskim.

Jubileusz janowskiej straży pożarnej uczcił w swoim wystąpieniu wójt Leszek Chwedczuk. Słowa uznania i życzenia dalszego funkcjonowania przekazał też starosta Mariusz Filipiuk. Przemówień było wiele. Ważna była ceremonia nadania Złotego Znaku Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Dla widzów przygotowano pokaz służb ratowniczych i pokaz sprzętu ratunkowego. Na honorowych dawców czekał też mobilny punkt krwiodawstwa.

Dni Janowa Podlaskiego oficjalnie na scenie na stadionie rozpoczęły się w późnych godzinach popołudniowych.

Dni Janowa rozpoczęły prezentacje wokalistów i zespołów tanecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim, i tak zaprezentowali się: Grupa Rytmiczno – Taneczna prowadzona przez Grażynę Nowicką, zespół taneczny Jantarek i Jantar, Kaszmir prowadzone przez Renatę Kaczmarek oraz wokaliści i zespoły prowadzone przez Piotra Kulickiego: Natalia Bechta, Oliwia Nieścioruk, Aleksander Nieścioruk, Hanna Ksiniewicz, Michalina Żuk, Kinga Łyczewska, Wiktora Panasiuk, Małgorzata Klimczuk, zespół wokalny Kapella

Podobała się bitwa bboy z Break Family Crew i Dzikiego Wschodu, to pojedynek na scenie weteranów breakingu z młodym narybkiem głównie właśnie z Janowa Podlaskiego prowadzonych przez Grzegorza Żyluka.

Tuż przed gwiazdami wieczoru wręczono puchary uczestnikom wspominanych już zawodów wędkarskich na zbiorniku Kozioł. Organizatorem zawodów było koło PZW w Janowie Podlaski z prezesem Arturem Kaczmarkiem. Puchary wręczali wójt Leszek Chwedczuk i Jarosław Iwaniuk ze Wschodniego Konsorcjum Eventowego. A zdobyli je: wśród kobiet – Milena Pikacz i Teresa Caruk, wśród młodzieży – Michał Andrzejuk, Bartosz Wróbel i Kacper Jeżewski, wśród dorosłych – Jan Fabijańczuk, Paweł Charytoniuk, Józef Semeniuk.

Pod wieczór scenę oddano zespołom muzycznym i gwiazdom. Zagrali i zaśpiewali zespół rockowy Wehoom. A także Etna i Stachursky. Do późnych godzin nocnych bawiono się na dyskotece z DJ Sebi.


tekst: Leszek Niedaleki
film: Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

  1. Ten nowy narybek to raczej nie z Janowa Podlaskiego SzP Redaktorzy tylko z Międzyrzeca Podlaskiego 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama