Reklama

Międzyrzec Podlaski: Zbiórka na leczenie taty Eryka Waszczuka

Pan Krzysztof ma 42 lata, żonę Justynę oraz dwoje dzieci, 7 letnią Zosię i 13 letniego Eryka, znanego nam szerzej ze swoich wokalnych sukcesów. Był pełnym życia i energii mężczyzną. Aż do momentu, kiedy Jego życie wywróciło się do góry nogami. Jego dokumentacja medyczna z ostatnich 4 lat dziś liczy już ponad 120 stron. 


Po konsultacji z blisko 40 neurologami, pięciu pobytach w szpitalach w Białej Podlaskiej, Lublinie, Warszawie i Katowicach przez 4 lata leczono Go ciężkimi lekami na chorobę Parkinsona, której ostatecznie nie ma. Leczono na podstawie tylko objawów, mimo że w każdym szpitalu tłumaczył, że początkiem Jego choroby była dziwna infekcja bakteryjna, jaką przeszedł będąc na wakacjach na Krecie w 2014 r. Wszędzie tylko Go wyśmiewano.  To tylko dzięki determinacji rodziny i wielu bliskich osób wykonał gąszcz specjalistycznych badań, gdzie wynik był jednoznaczny: przewlekła neuroborelioza z koinfekcjami! Okazuje się że jakiś pajęczak lub owad „zafundował” mu tę niespodziankę dokładając multiinfekcję.

Ta bardzo inteligentna bakteria – krętek borelli – zaatakowała Jego ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy, układ odpornościowy, mięśnie i stawy, czyniąc niemałe spustoszenie w Jego organizmie. Teraz od kilku miesięcy większość czasu spędza w łóżku, żyjąc w przeszywającym bólu, który towarzyszy mu przez 24 godziny. Krócej wymienić byłoby, co Go nie boli i schudł już 17 kg. Po zjedzeniu przez 3 miesiace ponad 5000 tabletek, w tym ponad 1000 tabletek antybiotyków, dzisiaj dziennie połyka 63 tabletki, praktycznie łykając je co godzinę od 7 rano do 23. Dzisiaj z całkiem sztywnymi rękami powykręcanymi palcami i drętwiejącą nogą proste czynności, jak zjedzenie posiłku to nie lada wyzwanie. Mimo to nie poddaję się i walczy nadal, ze swoją bohaterką, żoną Justyna, której trud i morderczy wysiłek, jaki wkłada, aby pracować, zajmować się domem, dziećmi i Krzysiem, mimo że sama choruje – niewielu może pojąć. Medycznie patrząc, na całkowite wyzdrowienie nie ma szans, ale mimo to Krzysztof będzie walczył i nie podda się, bo wierzy w cuda i chce tego cudu doświadczyć! Dzisiaj Krzysztof ma jeden cel, spełnić marzenia swojej 7 letniej córeczki Zosi, która codziennie modli się, aby tatuś wyzdrowiał i mógł się z nią bawić jak dawniej… Cel jeszcze daleko, ale On, jak i my wszyscy chcemy go osiągnąć. „Bądźcie zdeterminowani w walce o to, co dla Was cenne. Nigdy nie poddawajcie się, bo po każdej nocy musi nastać kiedyś dzień, Jeszcze zobaczycie mnie smigającego na rowerze!” – to słowa Krzysztofa. Dlatego prosimy o bezcenną pomoc – czytamy na portalu zrzutka.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka na leczenie Pana Krzysztofa.

Aby wdrożyć potrzebne leczenie potrzebne jest – jak to zawsze bywa drogie leczenie, które wynosi aż 10 000 zł. Dlatego liczy się każda złotówa. Pieniążki można przekazywać przez stronę: >>> https://zrzutka.pl/x54juj <<<

U rodziny Waszczuków byliśmy z naszą kamerą w ubiegłym roku. Tematem naszego reportażu był udział syna Pana Krzysztofa Eryka w programie „The Voice Kids”.


materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
info/ zdjęcie: www.zrzutka.pl

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Mecz piłki ręcznej AZS AWF vs KPR Legionowo i zbiórka na leczenie Kubusia (zaproszenie)

Już jutro 15 lutego zespół piłkarzy ręcznych AZS AWF rozegra mecz inauguracyjny II rundy I ligi piłki ręcznej. Piłkarze powalczą  nie tylko o punkty do ligowej tabeli z liderem z Legionowa, ale również o powrót do zdrowia małego Kuby z Nosowa (gm. Leśna Podlaska) chorego na ostrą białaczkę. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej FAWF (ul. St. Marusarza 8) w Białej Podlaskiej. Wstęp wolny!

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Plan walki z rakiem – konsultacje

Razem możemy dokonać zmian: za sprawą profilaktyki, badań naukowych i nowej strategii w zakresie danych, a także dzięki równości w leczeniu – powiedziała przewodniczącą KE Ursula von der Leyen z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem. Ruszają ogólnounijne konsultacje publiczne na temat europejskiego planu walki z tą chorobą. Co roku w Unii Europejskiej raka diagnozuje się u 3,5 mln osób.

Czytaj więcej »

Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację małego Milana z Dokudowa

Mały Milan Bandzarewicz z Dokudowa (gm. Biała Podlaska) urodził się w 38 tygodniu ciąży z wieloma zmianami guzowatymi i zniekształceniem w obrębie prawej strony twarzoczaszki. Ma również zaćmę i rzadką delecją w obrębie długiego ramienia chromosomu 5. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji przewyższają możliwości finansowe rodziny. Dlatego potrzebna jest pomoc, którą można udzielić przekazując 1% podatku na leczenie chłopca. 

Czytaj więcej »

Reklama