Reklama

Biała Podlaska: Budżet Obywatelski – jest 1 mln 600 tys zł do podziału

Budżet Obywatelski 2019 – to już czwarta edycja! Po raz pierwszy zgodnie z nowym prawem zasady i tryb przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego Miasta Biała Podlaska określiła uchwałą z dnia 15 kwietnia 2019 r. Rada Miasta Biała Podlaska.

Od tego roku nie ma ograniczenia wiekowego uczestników, w procesie Budżetu Obywatelskiego może wziąć udział każdy mieszkaniec miasta, niepełnoletni oczywiście za zgodą rodziców. Zmieniła się również wymagana liczba osób popierających projekt i zależy ona od liczby mieszkańców danego obszaru. Nowością jest również możliwość odwołania się od oceny projektu.

Do podziału jest 1,6 mln zł. Zasady podziału kwoty pozostały niezmienne: 80 tys. zł to kwota stała na każdy obszar, pozostałą kwotę dzielimy proporcjonalnie do liczby mieszkańców obszarów.

Zakończyliśmy nabór projektów. Wpłynęło 28 propozycji. Wwiększości są to inwestycje: place zabaw, siłownie, boiska, ulice czy chodniki. Jest 7 projektów na zagospodarowanie terenu pod wypoczynek i rekreację (place zabaw, boiska), 3 parkingi, 5 ulic, skate park, 6 chodników, 2 ścieżki rowerowe. Są również pomysły nieszablonowe: wybieg dla psów z placem zabaw, pomnik upamiętniający ofiary zbrodni hitlerowskiej, trasa do nordic walking czy tężnia solankowa.

Przed nami ocena projektów pod względem formalnym, technicznym i finansowym.
Listy projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania opublikowane zostaną do 18 lipca, kolejne etapy to:
-procedura odwoławcza,
-określenie list ostatecznych,
– od 29 sierpnia głosowanie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w Budżecie Obywatelskim. Macie wpływ na to co dzieje się w naszym mieście.


materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama