Reklama

Roskosz: Ćwiczenia „Granica -19” na terenie powiatu bialskiego

Żołnierz Jednostki Wojskowej w miejscowości Roskosz zauważa nieznany pakunek znajdujący się przy ogrodzeniu jednostki. Na miejsce wezwany zostaje patrol Policji, a następnie funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. Tak wyglądał scenariusz przeprowadzonych wczoraj wspólnych ćwiczeń pk. „GRANICA-19”.

Wczoraj bialscy funkcjonariusze brali udział w ćwiczeniu taktyczno- specjalnym pk. „Granica- 19” organizowanym przez Jednostkę Wojskową w miejscowości Roskosz. Zgodnie z założeniami ćwiczeń jeden z żołnierzy zauważa przy ogrodzeniu jednostki podejrzany pakunek.

Automatycznie zostaje wdrożona procedura współdziałania służb biorących udział w ćwiczeniach. Na miejsce zdarzenia wezwany zostaje bialski funkcjonariusz z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Tam potwierdza, że podejrzanym pakunku znajduje się zapalnik i ładunek miotający.

Wówczas zostają wezwane siły Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, które dokonują rozpoznania, a następnie neutralizacji ujawnionego ładunku.

Wczorajsze ćwiczenia były doskonałą okazją do weryfikacji i doskonalenia sposobu wykonywania procedur przygotowanych i wdrożonych w Policji w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. A także wymiany informacji w zakresie sprawnego reagowania na zdarzenia o podłożu terrorystycznym.

Dodatkowo po zakończonych ćwiczeniach funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, przeprowadzili dla uczestniczących w ćwiczeniach żołnierzy krótką prezentację sprzętu posiadanego na wyposażeniu dzieląc się również doświadczeniem z rzeczywistych już działań.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama