Reklama

Województwo: Walizka pełna kłopotów w Hrebennem

Prawie sto par okularów przeciwsłonecznych, a ponadto kilkadziesiąt pierścionków i pasków z logo światowych projektantów przemycał obywatel Ukrainy. Towar zatrzymali funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Hrebennem. Gdyby był oryginalny jego wartość rynkowa przekroczyłaby 120 tys. złotych.

Choć przekraczający polsko-ukraińską granicę w Hrebennem mieszkaniec Ukrainy nie zgłosił do kontroli żadnych towarów, funkcjonariusze celno-skarbowi rutynowo przystąpili do sprawdzenia należącego do niego bagażu. Ukryta tam kolekcja liczyła w sumie 98 par okularów, 18 pierścionków oraz 15 pasków do spodni – wszystkie z markowymi oznaczeniami, ale niekoniecznie markowe. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymane towary to podróbki, na których znaki producentów umieszczono w sposób bezprawny.

Funkcjonariusze celno-skarbowi postawili obywatelowi Ukrainy zarzut przemytu, a na poczet grożącej mu z tego tytułu kary grzywny zajęli 1,3 tys. złotych. Dodatkowo, gdy okaże się, że ujawnione akcesoria modowe to podróbki nieudolnie imitujące luksusowy towar, mieszkańca Ukrainy może też czekać odpowiedzialność karna w związku z naruszeniem przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej. Funkcjonariusze zwrócą się o wydanie opinii w tej sprawie do kancelarii reprezentujących właścicieli znaków towarowych. Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą i właściciele praw do znaków towarowych złożą wniosek o ściganie sprawcy, obywatelowi Ukrainy może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Ujawnione papierosy w Hrubieszowie

Ponad 6 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariusze lubelskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału SG.19 stycznia br. w pociągu towarowym wjeżdżającym z Ukrainy do Polski funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrubieszowie wraz z funkcjonariuszami tamtejszej placówki Straży Granicznej ujawnili ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej »

Sławatycze: Ujawnienie papierosów

Ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili funkcjonariusze lubelskiej KAS na przejściu granicznym w Sławatyczach. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił dostawczy mercedes, którym nad ranem 19 stycznia br. próbował przekroczyć granicę 39-letni obywatel Białorusi. W wyniku szczegółowej kontroli mundurowi ujawnili w części ładunkowej, w dachu i ścianach bocznych pojazdu, skrytki konstrukcyjne.

Czytaj więcej »

Łuków: Wizyta Ministra Piotra Walczaka

Nadinsp. Piotr Walczak Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej spotkał się 15 stycznia 2020 roku z pracownikami Urzędu Skarbowego w Łukowie. Minister mówił o wyzwaniach stojących przed Krajową Administracją Skarbową w bieżącym roku i zapowiedział podwyżki dla pracowników i funkcjonariuszy KAS.

Czytaj więcej »

Reklama