Reklama

Powiat: X sesja Rady Powiatu (film) (galeria)

X sesja Rady Powiatu odbyła się 29 maja 2019 r. w sali konferencyjnej Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej. Na wstępie radni uczcili minutą ciszy Jana Guza – związanego z ziemią bialską przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, który zmarł 24 maja. Podczas sesji wprowadzono zmiany w budżecie Powiatu Bialskiego na 2019 r. oraz wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Bialskiego na lata 2019 – 2026, przyjmując stosowne uchwały.

Podczas sesji radni przyjęli także do porządku obrad dwa projekty uchwał: w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Bialski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków, a także w sprawie wyrażenia zgody na cesję wierzytelności Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim.

Pierwsza uchwała jest wynikiem ciągłego procesu dostosowywania systemu komunikacyjnego na terenie powiatu bialskiego do zmieniających się potrzeb i zmiany miejsc, w których zlokalizowane są przystanki komunikacyjne. Uchwała ta aktualizuje wykaz przystanków komunikacyjnych. Wynika ona z podjętej w ubiegłym roku uchwały pozbawiającej kategorii powiatowej drogi NR 1046L Berezówka – Kobylany. Na niej to znajdują się przystanki autobusowe, które przejdą w zarząd gminy Terespol.

Druga z nich zawiera odmowę wyrażenia zgody na cesję wierzytelności Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim na rzecz Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej dotyczącą umowy na dostawę pieczywa do tej placówki. Wnioskowana ona była przez Przedsiębiorstwa „TRIOMIX” Spółka jawna z Międzyrzeca Podlaskiego. Uchwała była utworzona po zasięgnięciu opinii Dyrektora SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim.

Przegłosowano również stanowisko w sprawie nazwy Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach. W stanowisku zawarty był postulat o podtrzymaniu dotychczasowej nazwy liceum. Stanowisko powstało w związku z zawiadomieniem Wojewody Lubelskiego o zamiarze wydania zarządzenia zastępczego, nadającego Liceum Ogólnokształcącemu im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach nazwę zgodną z art. 1 ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki. Stanowisko zawiera również postulat wstrzymania wydania owego zarządzenia wraz z szerokim uzasadnieniem tego stanowiska mówiącym o zasługach patrona szkoły w środowisku lokalnym.

Całość sesji można obejrzeć na stronie internetowej


materiał: Starostwo Powiatowe
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama