Reklama

Biała Podlaska: V Rotariański Wyścig Kaczek (galeria)

Szykuje się kolejny sukces przedsięwzięcia Clubu Rotary Biała Podlaska. Choć trwa jeszcze podliczanie to zarówno około 700 kaczek które dziś popłynęły rzeką Krzną jak i liczna zebrana publiczność wraz z najmłodszymi i kilkadziesiąt nagród jakie rozlosowano wśród właścicieli kaczek już robi wrażenie. W tym roku wyścig kaczek służy zebraniu funduszy na prace adaptacyjne sal lekcyjnych Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

V Rotariański Wyścig Kaczek otworzyła w tym roku prezydent bialskiego klubu Sylwia Kalinowska w towarzystwie dr Janusza Matusiaka. Wydarzenie organizowane jest przez bialskich rotarian jako jedno z wielu a służyć ma pomaganiu i promocji miasta Biała Podlaska. Rotary Club Biała Podlaska wspiera uzdolnioną młodzież – na przykład wokalistów Chwilki Ireneusza Parafiniuka, rotarianie pomagają też dzieciakom specjalnej troski.

W tym roku tak jak wspomnieliśmy już wyżej dochód z wyścigu kaczek przekazany zostanie bialskiej piątce. – W szkole uczy się około dziewięciuset uczniów, w tym prawie setka dzieci z niepełnosprawnością, jesteśmy prawdziwą szkołą integracyjną. Wzruszona jestem i nie kryję słów podziękowań rotarianom za wybranie nas w tym roku jako beneficjentów pomocy. Dziękuję wszystkim tym którzy zakupili kaczki i biorą udział w wyścigu. Pieniądze zebrane posłużą na przebudowę, modernizację i doposażenie klas służących nauczaniu integracyjnemu. – mówiła Violetta Chmielewska, dyrektor szkoły.

Sam wyścig kaczek to nie wszystko. Na scenie wypożyczonej dzięki uprzejmości Sławomira Palucha i Ireneusza Chaleckiego wystąpił zespół Hard GOK z Kobylan (gm. Terespol), Wojtek Maksymiuk – absolwent Szkoły Podstawowej nr 5, wokalistki zespołu Chwilka: Maja Szydłowska, Julia Tokarska, Oliwia Urbańska oraz pokaz Szkoły Tańca Kontra.

Dotychczas Rotariańskie Wyścigi Kaczek przez 4 poprzednie swoje edycje przyniosły zbiórkę pieniędzy w kwocie ok. 67.000 zł. Celem pomocy objęto m.in.: program „Można Inaczej” realizowany w Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej, Stowarzyszenie Dzieci z Autyzmem „Wspólny Świat” oraz podopiecznych świetlic środowiskowych „Dziupla” i „Promień”.

Podziękowania dla licznych sponsorów fundujących atrakcyjne nagrody rozlosowane wśród właścicieli kaczek.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama