Reklama

Biała Podlaska: „Stop włamaniom do domów” – spotkania z dziećmi i młodzieżą

Wczoraj obchodziliśmy po raz pierwszy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów, który rozpoczął kampanię „Stop włamaniom do domów”. W ramach tej kampanii bialscy policjanci spotykali się z mieszkańcami przybliżając zebranym m.in. zasady bezpieczeństwa dotyczącego właściwego zabezpieczenia ich dobytku.

Jedno z takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej. Podczas pogadanek z poszczególnymi grupami Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Szymon Markowski w ramach kampanii „Stop włamaniom do domów” przybliżył zebranym zasady bezpieczeństwa i zachęcał do właściwego zabezpieczenia ich dobytku, mieszkania czy domu.

Przypomniał jak ważne jest właściwe zabezpieczenie mieszkania oraz dobytku, który się w nim znajduje, by po powrocie z wymarzonych wakacji nie spotkała nas przykra niespodziana. Omówił elementy o których nie powinniśmy zapominać planując dłuższy wyjazd z miejsca zamieszkania.

Podczas wczorajszego spotkania z dziećmi i młodzieżą szkoły oraz ich opiekunami nie zabrakło również informacji na temat ogólnego bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. W tym również bezpieczeństwa na drodze, w miejscu zamieszkania, podróży czy wypoczynku nad wodą.

Policjanci planują już kolejne spotkania z mieszkańcami powiatu by przypominać im o jakże ważnych zasadach bezpieczeństwa.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama