Sport: Rodzinny turniej szachowy w Międzyrzecu Podlaskim (galeria)

19 czerwca 2019 roku, tuż po zakończeniu roku szkolnego, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim i działający przy szkole klub szachowy MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim – laureat programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”, finansowanego przez Fundację Santander Bank Polska im. I. J. Paderewskiego, zorganizowały trzecią imprezę integracyjną w ramach projektu „Szkoła i Rodzina, jedna drużyna”.

Tym razem był to rodzinny turniej szachowy. Zawody zgromadziły czterdzieści dwie osoby, chociaż w turnieju wzięło udział czternaście dwuosobowych drużyn. Pozostali uczestnicy to dziadkowie i rodzice towarzyszący swoim pociechom, które stanęły do walki o medale i dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna juniorów z Międzyrzeca Podlaskiego Patrycja Waszczuk i Maciej Waszczuk. Drugie miejsce przypadło drużynie Zbigniewa Litwińca, który wystąpił w parze z wnukiem Kacprem. Trzecie miejsce zdobyli Konstanty i Aleksander Nakaziuk. Tuż za podium uplasowała się drużyna Ryszarda Borowicza z Lubartowa, który wystąpił z wnukiem Kacprem Czuchrytą. Różnica wiekowa w tej drużynie wyniosła ponad 60 lat. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Franio Marzel, który 7 lat skończy w listopadzie. Zwycięzcy turnieju otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. W trakcie turnieju zawodnicy i osoby towarzyszące posilili się pizzą i napojami ufundowanymi ze środków darczyńcy.

materiał: sport / Międzyrzec Podlaski miasto
tekst / zdjęcia: Tadeusz Węgrzyniak