Reklama

Biała Podlaska: Szkoła Muzyczna im. Chopina z koncertem na rzecz Kamila Janika (galeria)

Koncert miał miejsce wczoraj, 13 czerwca 2019 r.. Przed Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Chopina w Parku Radziwiłłowskim pojawiła się niewielka scena i rzędy krzeseł. Na scenie pomieścili się wykonawcy, krzesełka trzeba było dostawiać. Goście koncertu zajęli też pobliskie ławki parkowe. W kilku miejscach umieszczono stoliki przy których młodzież zbierała datki do puszek. Wykładowcy szkoły muzycznej na czele z Waldemarem Robakiem, dyrektorem szkoły, postanowiła też zlicytować swoje umiejętności i wystawiła zarówno kwintet smyczkowy jak i całą orkiestrę pod licytację publiczności.

Podczas koncertu wystąpiło trio fortepianowe: Violeta Druliak (fortepian) – pomysłodawczyni koncertu charytatywnego, Krystyna Andrukhiv (skrzypce) oraz Magdalena Mazur (wiolonczela).
Zaprezentował się też kwintet skrzypcowy: Swietłana Kradzina (skrzypce), Krystyna Adrukhiv (skrzypce), Małgorzata Bochdanowicz-Kalisz (altówka), Magdalena Mazur (wiolonczela), Violeta Druliak (kontrabas).

Trio fortepianowe dzieci: Adriana Druliak, Piotr Oniszczuk i Olga Tarasiuk.

Kamil Janik jest porucznikiem, absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej. Ma 32 lata. Przed chorobą bardzo aktywny, wysportowany, wspaniały żołnierz. Z nowotworem walczy od 2014 roku. Przeszedł 3 bardzo poważne operacje. I kiedy wydawało się, że rak jest pokonany zaatakował na nowo. Radioterapia i chemioterapia już nie skutkują. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest kuracja w Kolonii w Niemczech. Jednak tu pojawia się następna bariera, koszt leczenia to 400 tys zł. Pomagają Kamilowi w walce z chorobą mieszkańcy całego regionu. Koncerty, wydarzenia, turnieje, zbiórki w Białej Podlaskiej, Siedlcach i miejscowościach Lubelskiego i Mazowieckiego.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama