Reklama

Biała Podlaska: Drużyny OSP ze Swór i Sławacinka Starego na zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Dnia 6 czerwca 2019 w miejscowości Kobylany w gminie Terespol, odbyły się powiatowe zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zmaganiach uczestniczyło 18 drużyn z czego 8 to drużyny dziewcząt zaś 10 to drużyny zakwalifikowane do kategorii chłopców. Z naszej Gminy Biała Podlaska, brały udział 3 drużyny .

Drużyna dziewczęca i chłopięca ze Szkoły podstawowej w Sworach oraz debiutująca drużyna mieszana (zakwalifikowana jako chłopięca) ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku. Zmagania młodych adeptów pożarnictwa oceniał skład sędziowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Zawody stanowiły dwie konkurencje, tzw. Rozwinięcie bojowe i sztafeta pożarnicza.

Wszystkie drużyny dzielnie ukończyły zawody. Drużyny reprezentujące naszą gminę ukończyły zawody, drużyna dziewcząt ze Swór zajęła 8 miejsce, chłopców 5 a drużyna ze Sławacinka Starego 8 miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały stosowne dyplomy i nagrody, a na czas zawodów otrzymały poczęstunek.


materiał: Starostwo Powiatowe
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Wyświetlacze i infokioski, nagłośnienie i monitoring na każdej stacji PKP w regionie

Wyświetlacze oraz infokioski z informacją o rozkładzie jazdy na peronach i w przejściach, nowe nagłośnie i monitoring. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 181 mln zł wyposażą 133 stacje i przystanki w pełną informację pasażerską w województwach dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, mazowieckim i lubelskim. Inwestycja na linii E 20 Rzepin – Poznań – Konin – Warszawa – Terespol oraz E 30 Zgorzelec – Wrocław znacznie ułatwi codzienne i okazjonalne podróże koleją. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.

Czytaj więcej »

Swory: Dariusz Makarewicz żołnierz Legionu XXI Rapax

Ogromne zamiłowanie do historii sprawiło, że prawnik ze Swór zdecydował się pisać pracę doktorską dotyczącą przeszłości. Jest też członkiem elitarnej grupy rekonstrukcyjnej, nawiązującej do imperialnego legionu rzymskiego. W tej roli pokazuje się często w szkołach powiatu bialskiego.

Czytaj więcej »

Reklama