Reklama

Sport: II Memoriał Jana Bandzarewicza w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Biała Podlaska

9 czerwca na boisku szkolnym w Ortelu Książęcym Drugim rozegrany został II-gi Memoriał Jana Bandzarewicza w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Biała Podlaska Wiesława Panasiuka.

W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn spośród gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych z: Sławacinka Starego, Husinki, Sitnika, Wólki Plebańskiej, Ortela Książęcego, Ortela Książęcego oldbojs, Swór, Cełujek i Sycyny.

Współgospodarzami imprezy byli: Zarząd OSP z Ortela Książęcego na czele z Prezesem – Druhem Mieczysławem Weremko, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym Drugim Panią Emilią Kisielewską.

Sędzią głównym był Gminny Komendant Związku Gminnego OSP w Białej Podlaskiej – Druh Marek Maleńczuk.

Podczas trwania rozgrywek o godz. 12.00 Prezes Zarządu Wójt Wiesław Panasiuk wraz z całym Zarządem Oddziału Gminnego w obecności najbliższej rodziny Jana Bandzarewicza złożyli wieniec  i zapalili znicze na grobie św. pamięci Jana Bandzarewicza.

Były przemowy i wspomnienia. Druh Prezes Wiesław Panasiuk podkreślił zasługi kolegi Janka. Prezes OSP Ortel Książęcy Pierwszy Mieczysław Weremko, mówił o dokonaniach strażaka, wielkiego społecznika, jakim był druh Jan Bandzarewicz. Jego zaangażowanie w sprawy społeczne podkreślał wiceprezes Zarządu  Oddziału Gminnego ZOSP RP Zbigniew Łochina i Naczelnik OSP Swory Tomasz Czemierowski. Mile wspominały działania społeczne, w które również się angażowały córki Jana.

O godz. 13.00 odbyło się  posiedzenie Gminnego Zarządu Związku OSP RP w Szkole Podstawowej  w Ortelu Książęcym Drugim, po czym nastąpiło podsumowanie II-giego Memoriału Jana Bandzarewicza w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Biała Podlaska Wiesława Panasiuka.

NAGRODY

Zespołowe:

pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary i dyplomy za miejsce:

I miejsce  – puchar ufundowany przez Wójta Gminy Biała Podlaska Wiesława Panasiuka otrzymała drużyna OSP z Ortela Książęcego Pierwszego,

II miejsce – puchar ufundowany przez Gminnego Komendant ZOSP RP w Białej Podlaskiej Druha Marka Maleńczuka otrzymała drużyna  OSP z Ortela Książęcego Pierwszego OLD BOJS,

III miejsce – puchar ufundowany przez Prezesa OSP w Ortelu Książęcym Pierwszym Mieczysława Weremko otrzymała drużyna OSP ze Swór.

Indywidualne:

Czterech zawodników otrzymało statuetki i dyplomy:

· najlepszy zawodnik – Bartosz Kaliszuk, statuetkę ufundował
Inspektor ds. ochrony ppoż. w Gminie Biała Podlaska Czesław
Pikacz,

· najlepszy bramkarz – Grzegorz Lewczuk, statuetkę ufundował
Naczelnik OSP w Ortelu Książęcym Pierwszym Janusz Kisielewski

· najstarszy zawodnik – Robert Stawecki, statuetkę ufundował Wice
Prezes Oddziału Gminnego Związku OSP w Białej Podlaskiej
Zbigniew Łochina

· najmłodszy zawodnik – Piotr Kaździoł, statuetkę ufundował Wice
Prezes Oddziału Gminnego Związku OSP w Białej Podlaskiej Gogdan
Liniewicz

Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy za miejsca, a pozostałe drużyny za udział w II-gim Memoriale Jana Bandzarewicza w piłce nożnej w Ortelu Książęcym Drugim.

Podczas podsumowania wyników i wręczenia pucharów i statuetek, których dokonał Pan Wójt Gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk oprócz gratulacji nie zabrakło słów podziękowania organizatorom, sędziom, Zarządowi OSP w Ortelu Książęcym Pierwszym i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym Drugim.

Były również słowa uznania dla miejscowego OSP za zabezpieczenie logistyczne – kwatermistrzowskie.

Wszystkim drużynom gratulujemy, organizatorom dziękujemy i zapraszamy za rok.


materiał: sport / gmina Biała Podlaska
tekst / zdjęcie: Czesław Pikacz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama