Reklama

Łomazy: Murale w Studziance gotowe (galeria)

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zakończyło realizację projektu „Powrót do przeszłości” realizowanego z programu „Moje miejsce na Ziemi” ze środków Fundacja ORLEN – DAR SERCA. Działania polegające na stworzeniu malowideł na trzech przystankach w miejscowości trwały od 1 kwietnia do 31 maja 2019 roku, a kwota wsparcia wyniosła 7,5 tys. zł.

Mieszkańcy Studzianki oczyścili przystanki i przygotowali je do dalszych prac, czyli utworzenia malowideł wg wcześniej wybranych projektów. Tematyka obrazów jest oczywiście związana z bogatą tatarską przeszłością Studzianki. Prace wykonał Grzegorz Puczka z Terespola. Nowo powstałe murale są kolejną atrakcją po mizarze, muzeum i wypożyczalni kajaków, które budzą duże zainteresowanie turystów odwiedzających Studziankę.


materiał: Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka
tekst : Małgorzata Maksymiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 (zaproszenie)

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają na wyjątkowy cykl biegów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 Będzie to rywalizacja biegaczy oraz zawodników Nordic Walkingu po terenach leśnych i polnych od 12 stycznia do 14 listopada 2020.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: 102 miliony złotych – inwestycje roku 2020!

23,6% wydatków budżetowych miasta Biała Podlaska w nadchodzącym 2020 roku przeznaczonych zostanie na inwestycje. To ponad 102 miliony złotych. Na inwestycje wieloletnie przeznaczonych zostanie prawie 90 milionów, inwestycje jednoroczne kosztować będą 10 i pół miliona a Budżet Obywatelski wyniesie 1 mln 600 tys zł. Wykaz najważniejszych inwestycji 2020 roku w materiale.

Czytaj więcej »

Kodeń: Gminna biblioteka wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy

Biblioteka Publiczna Gminy Kodeń w roku 2019 miała możliwość pozyskania dofinansowania z programu ogłoszonego przez Instytut Książki z Krakowa po tytułem „Kraszewski-Komputery dla bibliotek 2019”.  Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Czytaj więcej »

Reklama