Reklama

Dorohusk: Papierosy ukryte w skrytkach konstrukcyjnych pociągu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny udaremnili przemyt tytoniowej kontrabandy zza wschodniej granicy. W skrytkach konstrukcyjnych pociągu znajdowały się papierosy o wartości prawie 30 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano 8 osób.

Do ujawnienia przemytu doszło na przejściu granicznym w Dorohusku. W dniu 6 czerwca br., funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli międzynarodowego  pociągu osobowego relacji Zdołbuniew – Chełm, ujawnili papierosową przesyłkę.

Kontrabanda ukryta była w skrytkach konstrukcyjnych wagonów. Papierosy nie posiadały polskich oznaczeń skarbowych zaś wartość przemytu wyniosła prawie 30 tys. złotych. Do sprawy, na miejscu zatrzymano trzech obywateli Ukrainy, którzy stanowili obsługę kontrolowanego pociągu.

Spraw miała ciąg dalszy, bowiem podczas dalszych czynności funkcjonariusze SG ustalili kolejne osoby związane z procederem przemytu papierosów drogą kolejową. Na terenie pow. chełmskiego funkcjonariusze do prowadzonej sprawy zatrzymali dwóch obywateli Polski oraz trójkę obywateli Ukrainy. Przy zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili kolejne nielegalne papierosy o wartości prawie 4,5 tys. zł.

 


materiał: województwo / Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Papierosy na granicy i bazarach

Lubelska Służba Celno-Skarbowa przejmuje około 40% wszystkich przemycanych do Polski papierosów. Stałe kontrole prowadzone są na przejściach granicznych z Białorusią i Ukrainą, ale też wewnątrz kraju – na drogach, bazarach czy prywatnych posesjach.

Czytaj więcej »

Województwo: Funkcjonariusze z NOSG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 84 tys. zł

Dziś, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów o szacunkowej wartości ponad 84 tys. zł. Papierosy w ilości 120 tys. szt., spakowane w pakiety i owinięte folią, zostały przemycone przy pomocy łodzi pontonowej przez rzekę graniczną Bug.

Czytaj więcej »

Reklama