Reklama

Leśna Podlaska: Wyróżnienie z rąk ministra dla Beaty Kalwarczyk Warpas!

“Dziękuję wszystkim nauczycielom i pedagogom za poświęcenie i trud włożony w rozwijanie i szerzenie świadomości rolniczej wśród młodzieży” Tymi słowami Pan Istvan Nagy – Minister Rolnictwa Węgier rozpoczął uroczystość Dnia Nauczyciela oraz Światowy Dzień Rolnictwa. Uroczystość odbyła się 5 czerwca 2019 r. w Muzeum Rolnictwa w Budapeszcie.

Podczas uroczystości wśród nagrodzonych nauczycieli doceniona została również Pani Beata Kalwarczyk – Warpas – wicedyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej. Pani wicedyrektor była jedynym wyróżnionym obcokrajowcem.

Wręczając Ministerialny Certyfikat Uznania Minister Rolnictwa podziękował Pani Beacie Kalwarczyk – Warpas za organizację praktyk i staży zawodowych uczniom szkół węgierskich oraz zaangażowanie i koordynowanie projektów Erasmus + w zakresie mobilności zawodowej uczniów i nauczycieli.

W ramach projektów młodzież Zespołu Szkół CKR w Leśnej Podlaskiej już od wielu lat wyjeżdża na staże zawodowe realizowane w specjalistycznych gospodarstwach rolnych na Węgrzech. Partnerem po stronie węgierskiej jest Szkoła Rolnicza Bethlen Gabor w Gyomaendrod.

Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor i życzymy jednocześnie dalszych osiągnięć i wielu powodów do zadowolenia, a nasza szkoła niech dalej będzie rozsławiana w kraju i poza jego granicami.


materiał: Zespół Szkół CKR w Leśnej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Marta Rudowska Zespół Szkół CKR
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

“Na Wspólnej” z Moniką Mielnicką!

– Wcielę się w postać Poli Kamińskiej, nowej uczennicy. – informuje nas Monika Mielnicka, młoda, utalentowana aktorka rodem z Cicibora Dużego w gm. Biała Podlaska. Już tej jesieni zobaczymy ją w nowej roli telenoweli “Na Wspólne”! Zapraszamy przed telewizory!

Czytaj więcej »

Terespol: Iza pierwsza w Biegu Jacka

25 sierpnia (niedziela) odbył się X Bieg Siedleckiego Jacka. Impreza z roku na rok przyciąga większą grupę miłośników biegania i chodzenia z kijkami. Startują dzieci, młodzież, a także dorośli. W sumie w dziesiątej edycji siedleckiego biegu wystartowało półtora tysiąca uczestników.

Czytaj więcej »

Reklama