Leśna Podlaska: Wyróżnienie z rąk ministra dla Beaty Kalwarczyk Warpas!

“Dziękuję wszystkim nauczycielom i pedagogom za poświęcenie i trud włożony w rozwijanie i szerzenie świadomości rolniczej wśród młodzieży” Tymi słowami Pan Istvan Nagy – Minister Rolnictwa Węgier rozpoczął uroczystość Dnia Nauczyciela oraz Światowy Dzień Rolnictwa. Uroczystość odbyła się 5 czerwca 2019 r. w Muzeum Rolnictwa w Budapeszcie.

Podczas uroczystości wśród nagrodzonych nauczycieli doceniona została również Pani Beata Kalwarczyk – Warpas – wicedyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej. Pani wicedyrektor była jedynym wyróżnionym obcokrajowcem.

Wręczając Ministerialny Certyfikat Uznania Minister Rolnictwa podziękował Pani Beacie Kalwarczyk – Warpas za organizację praktyk i staży zawodowych uczniom szkół węgierskich oraz zaangażowanie i koordynowanie projektów Erasmus + w zakresie mobilności zawodowej uczniów i nauczycieli.

W ramach projektów młodzież Zespołu Szkół CKR w Leśnej Podlaskiej już od wielu lat wyjeżdża na staże zawodowe realizowane w specjalistycznych gospodarstwach rolnych na Węgrzech. Partnerem po stronie węgierskiej jest Szkoła Rolnicza Bethlen Gabor w Gyomaendrod.

Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor i życzymy jednocześnie dalszych osiągnięć i wielu powodów do zadowolenia, a nasza szkoła niech dalej będzie rozsławiana w kraju i poza jego granicami.


materiał: Zespół Szkół CKR w Leśnej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Marta Rudowska Zespół Szkół CKR
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *