Reklama

Leśna Podlaska: Konkurs gastronomiczny w szkole rolniczej (galeria)

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Regionalnym Konkursie Gastronomicznym “Regionalne podróże kulinarne 2019” w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs skierowany był do uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Tematem przewodnim konkursu była kuchnia roślinna. Uczestników zobowiązano do wykorzystania we własnych potrawach surowców tj. kapusta biała, kasza jaglana, tofu, orzechy laskowe, natka pietruszki, jabłko.

Celem konkursu było rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych, propagowanie regionalnych tradycji kulinarnych oraz rozwijanie talentów kulinarnych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy polegał na wykonaniu smoothie, deseru i przystawki na ciepło oraz przesłaniu receptury wraz ze zdjęciami potraw do organizatora konkursu. Jury spośród nadesłanych prac wyłoniło 10 najlepszych zespołów. Do etapu drugiego zostały zakwalifikowane dwa zespoły z naszej szkoły: Adrian Kozak i Jakub Stańczuk oraz Wiktoria Masalska i Emilia Waszczuk.

W Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowiecki 04 czerwca 2019 roku odbyły się zmagania finalistów. Uczniowie Emila Waszczuk i Jakub Stańczuk rozwiązali test wiedzy z zakresu: warzywa, owoce, zboża i alternatywne sposoby odżywiania się. Natomiast Adrian Kozak i Wiktoria Masalska przygotowali wg autorskich przepisów konkursowe potrawy.

Pomimo braku miejsc na podium jury oceniło bardzo wysoko walory smakowe i estetyczne potraw przygotowanych przez naszych uczniów. Pamiątką wspaniałej przygody kulinarnej są otrzymane dyplomy i nagrody rzeczowe.


materiał: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Marta Rudowska ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Zaginął: Tomasz Giełazis

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej poszukują osoby zgłoszonej jako zaginiona: 43-letniego Tomasza Giełazis. W dniu 31 sierpnia 2019 r. przebywając na terenie Białej Podlaskiej wraz z partnerką, pozostawiając dokumenty oraz wszystkie rzeczy osobiste, opuścił mieszkanie. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie kontaktował się z rodziną lub partnerką, a jego aktualne miejsce pobytu nie jest znane.

Czytaj więcej »

Województwo: TESLA o wartości 300 tys. zł odzyskana w Dorohusku

Wczoraj (19 września) w godzinach wieczornych, na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 33 – letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki TESLA o szacunkowej wartości 300 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili iż pojazd jest poszukiwany jako utracony w Norwegii.

Czytaj więcej »

Reklama