Reklama

Biała Podlaska: Konferencja “Transplantacja – Dar Życia” w bialskim szpitalu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej był inicjatorem i organizatorem konferencję pt. “Transplantacja – dar życia”, która odbyła się w bialskim szpitalu pod patronatem Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji “POLTRANSPLANT”. Konferencja miała miejsce 07 czerwca 2019r. Celem konferencji była chęć przybliżenia tematu transplantacji pracownikom medycznym i niemedycznym szpitali, poradni lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz studentom kierunków medycznych.

Otwarcia konferencji dokonała dr n. med. Joanna Kozłowiec – Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala. Dr hab. n. med. Jarosław Czerwiński – Z-ca Dyrektora ds. Medycznych, Przedstawiciel Centrum Organizacyjno–Koordynacyjnego ds. Transplantacji „POLTRANSPLANT” w Warszawie wygłosił wykład pt. „Systemy jakości medycyny transplantacyjnej w Polsce”. Prof. dr hab. n. med. Sławomir Rudzki z I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie wygłosił prelekcję na temat organizacji pobierania i przeszczepiania narządów w Polsce. Lek. med. Jerzy Paluszkiewicz, pracownik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej przedstawił prezentację pt. „Rozpoznawanie śmierci mózgu”.

Prelekcję nt. „Rozmowa z rodziną potencjalnego dawcy” wygłosiła mgr Magdalena Martyniuk z I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie. Dr Adam Alzubedi z I Klinika Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie poruszył bardzo ważny temat, jakim jest komunikacja w transplantologii. Ciekawym elementem konferencji było wystąpienie pacjenta po przeszczepie narządu, który opowiedział o życiu po przeszczepie i uwarunkowaniach z tym związanych. Podsumowania statystycznego w zakresie dokonań i możliwości polskiej transplantologii dokonał dr Jacek Furmaga z I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie.

Konferencja miała na celu zwrócenie uwagi na ważny zakres transplantologii w naszym życiu. To dzięki naszym działaniom możemy uratować życie innych.


materiał: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
tekst zdjęcia : Magdalena Us Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego Rzecznik Prasowy Szpitala
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

14. sesja Rady Powiatu w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Informujemy i zapraszamy na XIV sesję Rady Powiatu w Białej Podlaskiej. Sesja odbędzie się 25 września 2019 r. w sali konferencyjnej Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 14. Obrady rozpoczną się o godz. 12:00. Rada Powiatu podejmie decyzję o współpracy między samorządowej dotyczącej nauczania lekcji religii Kościoła Zielonoświątkowego. Radni dyskutować będą też na temat sytuacji finansowej szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytaj więcej »

Spotkanie z lekarzami po godzinach (zaproszenie)

Zapraszamy 16 września 2019 r. o godzinie 17.00 do Oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej im. S. Konopki przy ul. Brzeskiej 1 (I piętro) w Białej Podlaskiej! Właśnie tu będzie miało miejsce otwarcie wystawy “Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk” oraz spotkanie z dr. n. med. Jerzym Paluszkiewiczem, specjalistą anestezjologiem, który przedstawi temat: “I Ty możesz podarować komuś życie”. Spotkanie jest wpisane w cykl “Z lekarzami po godzinach”. Wstęp wolny!

Czytaj więcej »

Reklama