Reklama

Łomazy: Edukacja podczas wycieczki szkolnej – nie ma lepszej lekcji!!

Dnia 03.06.2019 uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Wiesławą Kobrzyńską i Rodzicami wybrali się na wycieczkę do Studzianki. Na początku obejrzeli cmentarz tatarski – mizar i wysłuchali legend związanych z powstaniem wsi. Następnie udali się do miejscowego Muzeum Wsi Podlaskiej, gdzie poznali m.in. używane dawniej: narzędzia rolnicze, drewniane i wiklinowe naczynia, sprzęt rtv, domowe przedmioty codziennego użytku i te służące do pracy.

Z zaciekawieniem słuchali prezentacji i oglądali wszystkie eksponaty, bo przecież zgromadzona kolekcja stanowi dla nich olbrzymią wartość poznawczą i żywą lekcję historii. Po krótkiej nauce przyszedł czas na zabawę. Dzieci grały w piłkę i bawiły się na placu zabaw, dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii. Dzięki Rodzicom i pani Zosi mogły też zasmakować pysznych pączków i kiełbasek z grilla. Wycieczka była udana i z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci.


materiał: Zespól szkół w Łomazach
tekst zdjęcia: Wiesława Kobrzyńska nauczycielka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 (zaproszenie)

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają na wyjątkowy cykl biegów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 Będzie to rywalizacja biegaczy oraz zawodników Nordic Walkingu po terenach leśnych i polnych od 12 stycznia do 14 listopada 2020.

Czytaj więcej »

Reklama