Reklama

Biała Podlaska: 8. Rodzinny Piknik Biegowy „Biała Biega” (galeria)

W minioną niedzielę 09 czerwca w Białej Podlaskiej odbyła się 8. edycja rodzinnej imprezy biegowej pn. „Biała Biega”. Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych miasta. W tegorocznej edycji biegu wzięło udział ponad 850 biegaczy z miasta, regionu, Polski, a również z zagranicy. 

– W tym roku po raz ósmy zorganizowaliśmy Rodzinny Piknik Biegowy, który zgromadził ponad 850 osób. Pogoda dopisała, atmosfera jest wspaniała. Jest miło, sympatycznie i rodzinnie, ponieważ przygotowywaliśmy również dużo atrakcji dla dzieci. Wśród nich jest specjalny plac zabaw na którym organizacja Caritas prowadzi różnego typu zabawy. Ponadto wojsko prezentuje swoje uzbrojenie, można zobaczyć jak wygląda sprzęt, można wejść do pojazdów, przejechać się quadem, dotknąć prawdziwej broni. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej ludzi bierze udział w naszym pikniku – mówi Darek Trębicki, prezes Klubu Biegowego „Biała Biega”

Oprócz atrakcji towarzyszących, oczywiście głównymi punktami programu wydarzenia były biegi ulicami miasta. Wśród nich odbył się bieg dla dzieci, bieg na 5 i 10 km oraz zawody nordic walking.

– Przepiękne święto sportu w Białej Podlaskiej, a to wszystko dzięki wyjątkowej sprawności Klubu Biegacza Biała Biega i Time2go, niezawodnych organizatorów od lat imprez biegowo rekreacyjnych w naszym mieście. Impreza o charakterze międzynarodowym, bo z różnych krajów goście biorą udział w tych zawodach. Uczestniczą również całe rodziny, ja dzisiaj sam, jako mieszkaniec miasta i rodzic, tą radość i sportowe emocje przeżywam – mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Wyniki biegów na: http://time2go.pl/


materiał: Biała Podlaska miasto / sport
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama