Reklama

Biała Podlaska: Szkoła Tańca „Kontra” – aż 80 razy na podium w tym sezonie, w tym 10 na Międzynarodowym Festiwalu!

Szkoła Tańca KONTRA w sezonie 2018/2019 nie próżnuje. Ekipa licząca niemal 100 tancerzy regularnie bierze udział w ogólnopolskich turniejach tanecznych na scenach całego kraju, pokazuje swoje umiejętności również na bialskich scenach, chętnie zapraszana przez organizatorów imprez kulturalnych. Rok 2018 zamknęli z godnym podziwu wynikiem 104 razy na podium i 2 nagrodami specjalnymi za choreografie. Tym samym stała się najczęściej nagradzaną placówką taneczną w województwie lubelskim!

Wszystko pozwala wróżyć, że rok 2019 również może zamknąć się okrągłą sumą stanięć na najwyższych stopniach podium, ponieważ w tym momencie KONTRA ma na swoim koncie równe 80 nagród na podium i 4 specjalne ( za choreografię oraz dla wyróżniającego się tancerza), które zdobyła na 8 turniejach ogólnopolskich w tym sezonie! A to jeszcze nie koniec ich startów, ponieważ w czerwcu wyruszają na dodatkowe 3 konkursy.

Do największych sukcesów KONTRY z obecnego sezonu należą:
Ogólnopolski Festiwal „Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju , gdzie startując z trzema choreografiami, zdobyli aż 5 nagród – w tym 2 specjalne od głównego sponsora i od Wójta Gminy Biłgoraj.
Ogólnopolski Turniej „Zakręceni na Taniec” w Warszawie, gdzie tancerze stawali na podium aż 19 razy!
Ogólnopolski Turniej „FAZA” w Starych Babicach, gdzie udało się zdobyć medalowe miejsca aż 14 razy, 13 razy w Nowym Dworze Mazowieckim. 11 razy pochylali głowy po medale na Ogólnopolskim Turnieju Mazovia Freestyle Cup w Ząbkach.

Najbardziej wartościowym osiągnięciem KONTRY jest aż 10-krotne nagrodzenie ich choreografii na 46. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Wasilkowie k.Białegostoku. Soliści, duety i mini formacje Szkoły zostały zauważone i docenione przez 5-osobowe międzynarodowe Jury podczas trzydniowego Festiwalu, w którym rywalizują ekipy z całego kraju oraz zza granicy.

W tym sezonie KONTRA zaczęła pracować również w Międzyrzecu, gdzie nasze ekipy również wywalczyły dwukrotnie 2.miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Warszawie, choć pracują nad techniką taneczną zaledwie od września.

Szkoła Tańca KONTRA uczy dzieci i młodzież od 3.roku życia. Górnej granicy wieku nie podają, bo twierdzą, że taniec nie ma metryki, co dowodzą swoją najstarszą grupą: Kontrą Plus. Grupa pasjonatów tańca w wieku powyżej 25 roku życia już trzykrotnie została uhonorowana pierwszym miejscem na ogólnopolskich turniejach w Bydgoszczy, w Radzyniu i w Starych Babicach.

Obecnie KONTRA prowadzi nabór do swoich grup. Zarówno początkujących, jak i tych turniejowych. Tancerze pracują nad choreografiami formacyjnymi, mini formacjami, duetami oraz solówkami. Wszystkie te układy wykonywane są w technikach jazzu, modernu, contemporary. Często można Kontrę zobaczyć w kategorii dance show.

Ponadto Szkoła oferuje pojedyncze, cotygodniowe otwarte wejścia na zajęcia z jazzu, contemporary i modernu, techniki tańca i baletu. Zatem każdy, kto ma ochotę poczuć, czym jest taniec, może spróbować swoich sił na salach KONTRY.

Wszystkie tegoroczne choreografie, tak licznie nagradzane na Turniejach i Festiwalach, będzie można zobaczyć na Gali Finałowej, która odbędzie się w środę 19.06.2019 o godzinie 18.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej (wejście od ul. Mickiewicza, czyli od placu zabaw). Wstęp oczywiście bezpłatny!


materiał: Szkoła Tańca KONTRA Biała Podlaska
tekst zdjęcia: Dorota Kowalczyk Szkoła Tańca KONTRA Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama