Reklama

Województwo: Bezpieczniejsze przejazdy na Lubelszczyźnie

Bezpieczniejsze przejazdy na Lubelszczyźnie Dodatkowa sygnalizacja, nowa jezdnia i oświetlenie – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom zabezpieczeń na przejazdach na Lubelszczyźnie. Kierowcy już korzystają z efektów prac w Trawnikach, Zawadówce, Chełmie, Antoninie i Ludwinowie. W ramach ogólnopolskiego programu za ponad 250 mln zł, współfinansowanego z POIiŚ, PLK przebudują w woj. lubelskim 16 przejazdów za 23 mln zł.

Dzięki modernizacji 7 przejazdów kolejowo – drogowych na trasie Lublin – Dorohusk już zwiększył się poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym. Kierowcy płynniej pokonują skrzyżowania po wymianie torów i nawierzchni dróg w Trawnikach, Zawadówce, Chełmie, Antoninie (2), i Ludwinowie (2). Dodatkowo urządzenia sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej informują o nadjeżdżającym pociągu. Na przejazdach zainstalowano nowoczesne urządzenia kontroli sprzętu. W przypadku usterki urządzeń, informacja o awarii natychmiast trafia do dyżurnego ruchu, który wprowadza ograniczenia prędkości pociągów i powiadamia serwis urządzeń. Przejazdy zyskały nowe, ledowe oświetlenie co ułatwia m.in. pieszym i rowerzystom poruszanie się po zmroku.

Na przejazdach w miejscowościach: Wólka Kańska i Zalesie Kańskie na szlaku Trawniki – Rejowiec zakończono prace budowlane, zabudowę sygnalizatorów drogowych i oświetlenia. W miejscowości Leopoldów na linii Łuków – Radom wymieniono jezdnię i tory. Kolejnym etapem będzie zabudowa urządzeń sygnalizacji przejazdowej. Na przejazdach w Łukowie, Świdrach i Sarnowie trwa montaż sygnalizacji.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają poziom bezpieczeństwa na 182 przejazdach w całej Polsce w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” o wartości ok. 250 mln zł netto. Dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 mln zł netto. Wartość modernizacji 16 przejazdów w województwie lubelskim to 22,8 mln zł netto. W ramach projektu wykonano już prace na 40 obiektach w całej Polsce. Kolejne skrzyżowania są w przebudowie.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują przejazdy kolejowo-drogowe także w ramach innych projektów z Krajowego Programu Kolejowego. Na Lubelszczyźnie dodatkowe zabezpieczenia i wyższy poziom bezpieczeństwa będą na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami m.in. na trasach Warszawa – Lublin oraz Stalowa Wola Rozwadów – Lublin.


materiał: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tekst: Mirosław Siemieniec Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Lasy płoną już w całej Europie

Coraz więcej państw europejskich boryka się z problemem pożarów lasów – wynika ze sprawozdania KE za ubiegły rok. – Co godzinę tracimy lasy o powierzchni odpowiadającej 800 boiskom piłkarskim – alarmuje komisarz Karmenu Vella. W 2018 r. najwięcej pożarów na obszarach leśnych o powierzchni co najmniej 30 hektarów odnotowano we Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Czytaj więcej »

Reklama