Reklama

Konstantynów: Dzień Patrona Szkoły

31 maja nasza szkoła świętowała Dzień Patrona Adama Mickiewicza. Wszyscy uczniowie, odświętnie ubrani, zebrali się na hali gimnastycznej, bo tam właśnie odbywały się uroczystości. W obecności Wójta Gminy p. Romualda Murawskiego, Przewodniczącego Rady Gminy p. Tadeusza Hryciuka, Dyrekcji Szkoły oraz przedstawicieli Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego i przede wszystkim młodzieży, dokonano podsumowania Programu popularyzującego życie i twórczość Adama Mickiewicza.

W czasie roku szkolnego uczniowie brali udział w wielu konkursach mickiewiczowskich: recytatorskim „Strofy mistrza Adama”, wiedzy o życiu i twórczości ,, Pod gwiazdą wieszcza Adama”, mickiewiczowskim dyktandzie ortograficznym i plastycznym ,,Impresje mickiewiczowskie”. Laureaci tych konkursów, w trakcie uroczystej gali, zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, ufundowanymi przez Wójta Gminy.

Specjalnie na tą uroczystość uczniowie klas starszych pod okiem pań polonistek przygotowali inscenizację zatytułowaną ,,Spotkanie z Adamem Mickiewiczem”, w której zaprezentowali biografię poety, wybrane bajki, ballady, ,,Inwokację” i przepiękne fragmenty ,,Pana Tadeusza”. Nie zabrakło mini koncertu utalentowanej wokalnie uczennicy Natalii Lindner z klasy VIIIb, która wykonała 3 piosenki w języku angielskim. Dużą atrakcją spotkania był też występ trzecioklasistów tańczących układy baletowe.

Piękną recytację fragmentu powieści A. Lindgren ,, Ronja, córka zbójnika” zaprezentowała też Maja Doroszuk, która zachwyciła komisję Małego Konkursu Recytatorskiego w Międzyrzeczu Podlaskim i będzie reprezentować nasza szkołę na koncercie laureatów w Lublinie.

W końcowej części uroczystości nastąpiło podsumowanie pozostałych konkursów przeprowadzonych w szkole w II semestrze bieżącego roku. Były to konkursy: ,,Młodzież zapobiega pożarom”, plastyczny ,,Najpiękniejsza palma wielkanocna”, matematyczne ,,Konkurs o liczbie π” i ,,Kangur”, geograficzny ,,Poznaj swój kraj”.

Na uroczystości szkolnej obecna była też Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej p. Beata Łyczewska, która wręczyła nagrody laureatom za udział w konkursie ,,Wiem wszystko o Ziemi Konstantynowskiej”.

Na zakończenie, w imieniu koordynatorek Programu popularyzacji wiedzy o życiu i twórczości Patrona Szkoły Marzenny Bartosiewicz i Katarzyny Filipiuk, podziękowano paniom nauczycielkom, które pomogły w realizacji programu, szczególnie pani wicedyrektor Sylwii Wildt-Stefaniuk.

Mamy nadzieję, że utwory poetyckie prezentowane na uroczystości Patrona Szkoły, zainspirują uczniów do dalszego poznawania wspaniałej twórczości naszego wieszcza.


materiał: Konstantynów gmina
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Małaszewicze: Stara zwrotnica pomoże zostać pracownikiem nowoczesnej kolei

Niewykorzystywane urządzenia trafiają do uczniów kolejowych kierunków, by pomagać w nauce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspierają kształcenie przyszłych kolejarzy m.in. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Siedlcach. Kolejny raz przekazano tam nieużywane już na torach elementy sterowania ruchem kolejowym. Siedlecka szkoła jest jedną z ośmiu, które otrzymały sprzęt służący nauce zawodu. W Zespole Szkół im. Wł. Reymonta w Małaszewiczach zainstalowany zostanie używany system rozrządowy z elementów rozbiórki przebudowanych tras kolejowych na terminalach i rozbudowie sieci kolejowej w związku z inwestycjami w Jedwabny Szlak.

Czytaj więcej »

Kodeń: Szkolny zastęp św. Mikołaja (galeria)

6 grudnia 2019r. do Szkoły Podstawowej w Kodniu zawitał Święty Mikołaj. Od samego rana miał pełne ręce roboty. Wraz ze swoimi pomocnikami – Aniołami, Diabełkami, Elfami i Reniferem – odwiedził wszystkie klasy taszcząc ogromny wór prezentów.

Czytaj więcej »

Reklama