Reklama

Biała Podlaska: Tancerze Dance Academy Studio wyróżnieni na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Muszelki Wigier”

W piątek 31 maja 34-osobowa grupa tancerzy zespołu DANCE ACADEMY STUDIO z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego reprezentowała miasto Biała Podlaska podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”, który odbył się w Suwałkach. Wszystkie przygotowane choreografie zostały docenione a bialscy tancerze znaleźli się w gronie laureatów i wytańczyli SREBRNĄ MUSZELKĘ raz specjalne wyróżnienie za wyraz sceniczny oraz współpracę grupy na scenie. Podczas XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” jurorzy ocenili 150 wykonawców i 26 zespołów tanecznych z 9 krajów.

„Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie festiwali, skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych w w wieku 6-25 lat. Misją festiwalu było i jest wspieranie i promowanie młodych talentów. Organizatorzy chcą, żeby był początkiem kształtowania artystycznych osobowości, ale również inspiracją dla opiekunów uzdolnionej młodzieży.

Uczestnicy festiwalu walczą o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier oraz specjalne wyróżnienia w dwóch podstawowych kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci występują w otwartym dla szerokiej publiczności uroczystym koncercie finałowym. Części konkursowej towarzyszą zajęcia warsztatowe prowadzone przez znanych i cenionych choreografów, trenerów wokalnych i reżyserów koncertów oraz spotkania integracyjne. Tancerzy oceniała profesjonalna komisja sędziowska. Cieszymy się że na tym prestiżowym festiwalu nie zabrakło bialskich tancerzy z Dance Acaemy Studio. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik-Zaremba.

DANCE ACADEMY STUDIO to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusław Kaczyńskiego. Mimo krótkiego stażu grupa ma swoim koncie prawie 400 tytułów wytańczonych na licznych festiwalach tańca. Tancerzy Dance Academy Studio będzie można obejrzeć „na żywo” w dniu 14 czerwca na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego na ul. Brzeskiej 41 podczas gali podsumowującej rok artystyczny DAS „Pasja tańca”.


materiał: Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
tekst: Bartłomiej Sawicki sp.ds. Promocji
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama