Reklama

Sport: Skoczkowie ozdobą Mityngu LA na stadionie AWF

Wreszcie przy pięknej pogodzie i sprzyjającym przeważnie wietrze  w minioną sobotę 1 czerwca, lekkoatleci mogli po raz drugi zaprezentować się przed bialską publicznością.

Ze względu na odbywające się w tym samym czasie w Zamościu Mistrzostwa Polski LZS oraz szereg mityngów w kraju, obsada bialskiego mityngu nie okazała się aż tak okazała, jak to było dotychczas. Ale miało to także i swoje dobre strony, bo rozgrywane konkurencje zmieniały się dynamicznie, co podnosiło atrakcyjność widowiska. Jego widowiskowość podniosło także przyjazd zawodników z czołówki Polski spoza województwa lubelskiego, w tym z Gdańska i Białegostoku.

Bialscy lekkoatleci startowali tym razem w okrojonym składzie. Mimo tego uszczuplenia, pozostali pokazali się również z bardzo dobrej strony.

Na szczególną uwagę zasłużyli m.in. Bartek Bedniczuk, który pomimo braku rywali na podobnym poziomie, poprawił swój tegoroczny wynik w skoku wzwyż osiągając wynik 209cm i zwyciężając  w konkursie. Drugie miejsce zajął Jakub Moskal z Podlasia Białystok z rezultatem 195cm, a trzecie młodzik z Białej Podlaskiej – Piotr Jaroszkiewicz wyrównując swój rekord życiowy 170cm.

Szczególne słowa uznania należą się 12-letniej Mai Czublun, która skacząc wzwyż 145cm ustanowiła swój rekord życiowy w tej konkurencji  i umocniła się na prowadzeniu w Polsce (!) Startująca w tej samej konkurencji jej rówieśniczka Lena Najdyhor wyrównała swój rekord życiowy skacząc wysokość 125cm.

W skoku w dal Katarzyna Bargielska zajęła drugą pozycję uzyskując dwukrotnie odległość 5.80m, co jest jej rekordem życiowym na otwartym stadionie. Z tym wynikiem zajmuje aktualnie trzecie miejsce w kraju w kategorii młodzieżowców U-23. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Żebrowska z Podlasia Białystok osiągając najlepszy wynik w tym roku w Polsce – 6.24m.

Pod nieobecność wracającego do zdrowia po niedawnym niegroźnym urazie Piotrka Tarkowskiego, bardzo dobrze zaprezentował się o rok starszy jego rywal (i kolega) z Gdańska – Norbert Kański z gdańskiego AZS-AWFiS, który w czwartej kolejce konkursu w skoku w dal pofrunął na odległość 7m.57cm. Do minimum na tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy zabrakło mu tylko 3cm… Drugie miejsce z wynikiem 7.32m przypadło Bartoszowi Chojnowskiemu z białostockiego Podlasia.

Nasi sprinterzy tym razem pobiegli nieco gorzej, niż tydzień temu  w Łodzi. W biegu na 100m zwyciężył Karol Musiej z czasem – 10.99sek,  a Bartosz Litwinek był trzeci z wynikiem 11,29sek.

W rzucie oszczepem bardzo dobrze zaprezentowali się miotacze z AWFiS Gdańsk. Hubert Chmielak rzucił na odległość 77,92m a jego klubowej koleżance Aleksandrze Ostrowskiej zabrakło do 50m tylko 34cm.

Za niecałe 2 tygodnie, 22 czerwca odbędzie na stadionie bialskiego AWF trzeci i ostatni w tym roku ogólnopolski mityng la, w którym zapowiedziało swój udział szereg lekkoatletów z kadry Polski. W mityngu weźmie udział także liczna ekipa lekkoatletów z Tajlandii, co powinno zapewnić kibicom dodatkowe atrakcje. Będzie to ostatni sprawdzian naszych lekkoatletów przed mającymi się odbyć tydzień później Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski U-23.

 


materiał: sport / Biała Podlaska miasto
tekst / zdjęcie: Tadeusz Makaruk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama