Reklama

Biała Podlaska: Park na Jagiellońskim! Trwają odbiory! (galeria)

Od dziś przez kilka dni będą trwały czynności odbiorowe parku na os. Jagiellońskim. Tydzień temu rozpoczęto rozruch technologiczny wodnego placu zabaw. Trwał 48 godzin, przeprowadzono płukanie i dezynfekcję, następnie pobrano próbki wody do badania. Obecnie, zgodnie z wymogami higienicznymi i sanitarnymi, od czasu rozruchu system uruchamia się na 3 godziny dziennie, w ustawionych wcześniej godzinach.

Woda na wodnym placu zabaw odpowiada parametrom wody basenowej, w związku z czym nie wolno wrzucać do niej kamieni czy piasku. Kolejnym etapem prac będzie wyposażenie placu zabaw i terenu rekreacyjnego. Miasto otrzymało na ten cel dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

A tak wyglądał park jeszcze dwa tygodnie temu. Trwały ostatnie prace budowlane i porządkowe.


materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst zdjęcia : Gabriela Kuc-Stefaniuk Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Potrącenie 72 latka na przejściu dla pieszych na ulicy Terebelskiej

Biała Podlaska: Próba kradzieży z włamaniem do zaparkowanego na stacji paliw VW. Złodzieja spłoszył śpiący w aucie obywatel Białorusi. // Mariampol: Przywłaszczenie samochodu osobowego. Pomimo żądania zwrotu przez właściciela auta użytkownik nie oddał pojazdu. // Zakalinki Kolonia: 54 latek bez wyrabiał w miejscu zamieszkania bimber. // Biała Podlaska: Potrącony na pasach 72 letni mężczyzna. Kierowca nie zachował ostrożności i nie udzielił pierwszeństwa. Pieszy z obrażeniami. 72 latek znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Projekt budżetu miasta na 2020 rok

Prawie 410 mln zł dochodu oraz 432 mln zł wydatków, w tym ponad 102 mln zł wydatków majątkowych to wartości które zawiera w sobie projekt budżetu Białej Podlaskiej na rok 2020. Główne działania Miasto skieruje na budowę stadionu, przebudowę Warszawskiej, budowę rond – w tym na Kolejowej i Łomaskiej, budowę Podmiejskiej, Armii Krajowej, Batorego i rozpoczęcie przebudowy Sidorskiej. Duże pieniądze skierowano też na przebudowę budynków oraz na instalacje OZE.

Czytaj więcej »

Reklama