Reklama

Województwo: Dymek z rudy – współdziałanie KAS i SG

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski 13,5 tys. paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w ładunku rudy żelaza.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrubieszowie wspólnie z funkcjonariuszami hrubieszowskiej placówki Straży Granicznej kontrolowali wjeżdżający z Ukrainy pociąg towarowy. W jednym z wagonów z rudą żelaza mundurowi namierzyli również papierosową kontrabandę. Pakunki z papierosami owinięte były czarną folią.

Aby dostać się do podejrzanego ładunku funkcjonariusze musieli usunąć znaczną część rudy. Kontrole tego typu nie należą do łatwych, bo wiążą się niejednokrotnie z ręcznym przekopaniem kilkudziesięciu ton surowca.

Po kilkugodzinnej rewizji wagonu okazało się, że przemytnicy ukryli w nim 13,5 tys. paczek papierosów. Na części paczek znajdowały się ukraińskie znaki akcyzy, na pozostałych wyrobach nie było natomiast żadnych znaków skarbowych. Niewykluczone zatem, że papierosy są podróbkami wyrobów markowych.

Gdyby ujawnione przez funkcjonariuszy papierosy trafiły do nielegalnego obrotu  w Polsce skarb państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków ponad 140 tys. złotych. W tym roku jest to jeden z większych przemytów namierzonych w pociągach towarowych.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama