Reklama

Terespol: Dzień Dziecka (galeria)

W niedzielne popołudnie (02.06) w parku miejskim odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pn. ,,Rodzina Razem”. Organizatorzy przygotowali dzieciom i rodzicom wiele atrakcji. Było bezpłatne wesołe miasteczko, występy sceniczne, międzypokoleniowe zabawy animacyjno-teatralne, warsztaty rękodzielnicze, sprawnościowe i naukowe oraz gry i zabawy.

Pomimo problemów z przejściowym deszczem odbyły się wszystkie programowe atrakcje. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Białorusi: Młodzieżowy Zespół Ludowy ,,Ostromieczewskie Żaurki” z Ostromieczewa, Młodzieżowa Orkiestra D.M.SZ.I nr 2 w Brześciu oraz Zespół Taneczny ,,Raise Dance” również z Brześcia.

Tradycyjnie wystąpili też nasi młodzi artyści. Swoje hip hopowe układy taneczne zaprezentowały zespoły: FQueens, Flesz Squad i Flesz Dance Company, także solistki. Były też występy wokalne uczniów z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu, którzy dwa dni wcześniej wystąpili podczas XXVIII Przeglądu Piosenki Dziecięcej w ZSP nr1.

Poza występami dzieci i rodzice brali udział w warsztatach rękodzielniczych, które prowadzone były przez Towarzystwo Twórców Ludowych ,,Razem do Sukcesu” z Brześcia i Dziecięcej Szkoły Sztuk z Bierozy (Białoruś).

Swoje atrakcje przygotowali również nasi partnerzy. Strażacy udostępnili swój nowy wóz bojowy, zainscenizowali też akcję ratowniczą, terespolski Klub ,,Mamy Czas” przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym warsztaty związane doświadczeniami naukowymi. Byli także skauci z Royal Rangers oraz lokalny animator Mateusz Prokopiuk, którzy zainteresowali dzieci przygotowanymi grami i zabawami a przedstawiciele Kościoła Zielonoświątkowego ,,Źródło Życia” częstowali wszystkich przygotowaną przez siebie lemoniadą.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za liczną obecność, naszym partnerom za pomoc w organizacji (Urząd Miasta), dziękujemy lokalnym działaczom za przygotowane własnych atrakcje a instruktorom grup tanecznych (Magdalena Wieczorek) i wokalistów (Tomasz Jezuit) za przygotowanie naszych młodych artystów do występów.


materiał: MOK Terespol
tekst : Łukasz Pogorzelski MOK Terespol
zdjęcia: Danuta Izdebska MOK Terespol
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama