Reklama

Międzyrzec Podlaski: Trzeci jubileuszowy wernisaż z okazji 20-lecia Galerii ES (film)

01 czerwca w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim miał miejsce wernisaż trzeciej wystawy z okazji 20-lecia międzyrzeckiej galerii. Prace związane z Międzyrzecem Podlaskim zaprezentowało aż 19 artystów.

– Nie wszystkie prace udało nam się zmieścić na wystawie, bo tych prac międzyrzeckich mamy bardzo dużo. 19 artystów, ich podejście jak państwo zobaczycie jest bardzo różnorodne w pracach, prace są tez różnorodne, jeśli chodzi o okres w którym powstały – mówił podczas otwarcia dyrektor Galerii ES Andrzej Szczerbicki.

– 20 lat minęło. Ileż wspomnień, ileż wzruszeń i wystaw, ile przyjaźni i miłości do sztuki. Wydaje mi się, że te nasze 20-lecie to nie jest jubileusz pomieszczenia w którym się znajdujemy, ale to jest państwa święto, miłośników sztuki powiedział podczas wernisażu wiceburmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Paweł Łysańczuk.  

Na wystawie zaprezentowane były prace: Romualda Wilka, Małgorzaty Hołówka, Wojciecha Rutkowskiego, Anny Świerbutowicz, Michała Borysa, Cecylii Saczuk, Jacka Pasiecznego, Stanisława Żukowskiego, Ricardasa Garaciauskas, Tomasza Świerbutowicza, Wiktorii Tołłoczko – Tur, Izabeli Kita, Redy Uogintiene, Stanisława Pasiecznego, Jacentego Jończyka, Hanny Karasińskiej, Grażyny Jezierskiej, Ewy Zając oraz Kazimierza Kubiszyna.


materiał: kultura / Międzyrzec Podlaski miasto
film / zdjęcie: Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama