Reklama

Biała Podlaska: Trwają remonty miejskich dróg i ulic (galeria)

W pierwszej połowie marca Urząd Miasta ogłosił zamówienie na “Remont dróg gruntowych naturalnych i ulepszonych, będących własnością Gminy Miejskiej Biała Podlaska w 2019 r.”. Remonty te trwać będą praktycznie do końca roku. Część podejmowana będzie na bieżąco. Łącznie prace prowadzone będą na 118 ulicach i drogach miejskich gruntowych i ulepszonych o łącznej długości ponad 43 kilometrów oraz na wszystkich asfaltowych ulicach miast. Remonty dróg asfaltowych zakończą się szybciej – z końcem czerwca.

Cześć prac już wykonano. Drogowcy połatali ubytki w ulicach Robotnicza, Podmiejska, Żeromskiego, Ks. Witolda, Dalekiej, Północnej, Al. Jana Pawła II, Prostej, Reformackiej, Leszczynowej, Okopowej, Sidorskiej, Akademickiej, Kopernika, Tetmajera, Glinki oraz Sworskiej.

Dziś drogowców spotkać będzie można na ulicy Narutowicza, Reformackiej i Brzeskiej.

W tym tygodniu jeśli warunki pogodowe pozwolą, będą wykonywane remonty nawierzchni w rejonie ulic: Francuskiej i dalsza część Brzeskiej, dodatkowo remontowana będzie Polna oraz Orzechowa. W następnej kolejności zostanie wyremontowana ulica Warszawska, Sławacińska, Witoroska oraz Łomaska. Zakończenie remontów planowane jest w połowie czerwca.

Prośba od drogowców do kierowców o wyrozumiałość, zwiększoną wyobraźnię i cierpliwość. Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.

Przedmiotem zamówienia jest remont dróg gruntowych naturalnych i ulepszonych, udrażnianie istniejących i nowopowstałych pasów drogowych, dostawa materiałów do uzupełnienia lub wzmocnienia nawierzchni dróg gruntowych będących własnością Gminy Miejskiej Biała Podlaska w 2019 r. W zakres prac wchodzi też wykonanie remontów w technologii „na gorąco” mieszanką mineralno-asfaltową na ulicach i trasach asfaltowych.

Przetarg na ww. roboty wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Białej Podlaskiej. Koszt realizowanych prac to ponad 338 tysięcy złotych na drogach gruntowych i ulepszonych oraz 2 mln 70 tys zł na drogach asfaltowych. W kwietniu koszt remontów wyniósł 406 277 zł. W maju wykonano prace o dwukrotnie większej wartości. Dodatkowo zgłaszane przez mieszkańców ubytki w nawierzchni, uwzględniane są na bieżąco w harmonogramie przesyłanym do wykonawcy robót.

Do realizacji przewidziano prawie 190.000 m2 mechanicznego profilowania dróg gruntowych wraz z dojazdami równiarką, walcem drogowym wyprofilowane i utwardzone zostanie ponad 215.000 m2 dróg gruntowych. Wyprofilowanie podłoża i rozwiezienie materiału dowiezionego – kruszywa, gruzobetonu, destruktu – i utwardzenie nawierzchni przewidziane jest na 30.000 m2 dróg gruntowych w mieście. Ogólnie trafi na gruntowe drogi 200 ton kruszywa, 100 ton kruszywa łamanego, 650 ton gruzobetonu, 100 ton destruktu asfaltowego. Ulice asfaltowe i trasy bitumiczne wyremontowane zostaną na powierzchni prawie 6.200 m2. Remontom podlegać będą wszystkie ulice asfaltowe i bitumiczne w tym trasy takie jak: miejsko odcinek DK 2 (obwodnica miasta) i ciągi dróg wojewódzkich (ulice: Janowska, Zamkowa, Łomaska, Witoroska i Lubelska).


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: UE wesprze polskie drogi i kolej

UE przeznaczy 676 mln euro na poprawę infrastruktury kolejowej i drogowej w Polsce. KE przyjęła trzy duże projekty w ramach polityki spójności, które pozwolą na modernizację oraz poprawę bezpieczeństwa przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i skróceniu czasu podróży. Unowocześniony zostanie system komunikacji, przebudowana linia kolejowa na Śląsku, powstanie też obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Problem zalewania ulicy Polnej rozwiązany (galeria)

Sprawa którą dziś opisujemy dotyczyła skrzyżowania alei Jana Pawła II z ulicą Polną po stronie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy tej ulicy już od dawna borykali się z nadmiarem wód opadowych które zbierały się na całym odcinku alei Jana Pawła II, a spływały w ulicę Polną. Poprzednie władze nie podejmowały tematu zasłaniając się brakiem pieniędzy. Tymczasem problem udało się rozwiązań niewielkimi kosztami i w ciągu kilku tygodni.

Czytaj więcej »

Łomazy: Otwarcie nowej drogi w Dubowie (film)

27 sierpnia 2019 roku oddano oficjalnie do użytku 1,3 km nowej, asfaltowej drogi w Dubowie. Droga gminna o numerze 101326L została wybudowana przy współudziale środków z Funduszu Dróg Samorządowych, które zostały pozyskane przez Gminę Łomazy.

Czytaj więcej »

Reklama