Reklama

Wieści z Unii: Młodzież namawiała: idź na wybory! (film)

23060 uczestników i 104 podmioty zaangażowane we współpracę – to efekty działań profrekwencyjnych nawiązujących do wyborów do Parlamentu Europejskiego 26 maja. Ich inicjatorami były zespoły młodych ludzi, które w marcu w Słupsku uczestniczyły w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych. Zwycięskie rady działają w podwarszawskiej gminie Dębe Wielkie, w Łodzi, Międzyrzecu Podlaskim oraz w Zachodniopomorskiem.

Laureaci Konkursu Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych:

  • Młodzieżowa Rada Gminy Dębe Wielkie za zorganizowanie Kongresu Szkół Powiatu Mińskiego.

Celem organizowanego kongresu było zaangażowanie dorosłych do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W wydarzeniu wzięło udział 90 osób, w tym przedstawiciele 13 szkół z powiatu mińskiego. W Kongresie uczestniczyli też przedstawiciele władzy lokalnej. Głównym ekspertem wspierającym wydarzenie była dr hab. Marta Witkowska, ekspert Team Europe wraz ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego, jako moderatorami warsztatów dyskusyjnych w trakcie Kongresu.

  • Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi za zorganizowanie Młodzieżowych Dni Europejskości.

W największym centrum handlowym w Łodzi, młodzi radni przy współpracy z lokalnymi partnerami zorganizowali cykl wydarzeń profrekwencyjnych. Jednym z nim była debata pt. „Co nam dała Unia Europejska?” Podczas wydarzenia były kolportowane materiały poświęcone wyborom do Parlamentu Europejskiego, emitowano spoty reklamowe kampanii tymrazemglosuje.eu oraz #EUandME. Podczas wydarzenie młodzi radni omawiali także fake newsy czyli najczęściej pojawiające się fałszywe informacje o Unii Europejskiej.

  • Młodzieżowa Rada Miasta Międzyrzeca Podlaskiego za organizację wydarzenia pt. „26 maja zrób mamie prezent i idź na wybory. Quiz wiedzy o Unii Europejskiej.” 

„Zrób mamie prezent i idź na wybory” – pod takim hasłem Młodzieżowa Rada Miasta w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowała quiz wiedzy o Unii Europejskiej. Wydarzenie mające zachęcić do udziału w wyborach do europarlamentu odbyło się 12 kwietnia w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Do testu zgłosiło się pięć czteroosobowych drużyn. Uczniowie z Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej i Terespola weryfikowali swoją wiedzę na temat wspólnoty europejskiej podczas trzech rund. Podczas spotkania wyświetlono film pt. „Odludek”. Młodzieżowi radni przypomnieli zebranym, że dzięki udziałowi w wyborach mają wpływ na zmiany w Unii Europejskiej. Wymieniali też korzyści z przynależności do wspólnoty europejskiej, kładąc szczególny nacisk na realizację kluczowych inwestycji w mieście dzięki wsparciu funduszy unijnych.

 

Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego za realizację działania pt. „Tramwajem do Parlamentu Europejskiego.

Wydarzenie zorganizowane przez członków Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, odbyło się 6 maja w Szczecinie. Jego główne hasło to: „26 maja zrób swojej mamie prezent i zabierz ją na wybory”. Przedsięwzięcie polegało na jeżdżeniu po Szczecinie wynajętym, udekorowanym w unijne flagi tramwajem, w którym radni rozmawiali z pasażerami o Unii Europejskiej. Młodzież przygotowała wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia, które promowały wybory do Parlamentu Europejskiego, np. oglądanie spotów kampanii „Tym razem głosuję”, „EUandME”.

Laureaci zostaną zaproszeni do udziału w wizycie studyjnej do Brukseli lub letniej szkole europejskiej. Ostateczna forma nagrody uzależniona jest od wieku laureatów. Serdecznie gratulujemy!

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT <<==>> LINK

 

materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radio Biper Biała Podlaska

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

16. sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski (zaproszenie)

Informujemy i zapraszamy na posiedzenie XVI Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, która odbędzie się dnia 30 stycznia 2020 r. o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Pocztowej 8. Sesja transmitowana będzie poprzez stronę https://www.miedzyrzec.pl/pl/ . Radni pochylą się nad decyzją o udzielenie wsparcia Powiatowi Bialskiemu na budowę chodnika przy Piłsudskiego oraz przebudowy ul. Zarówie. W planach dyskusja nad Miejskim Programem Wymiany Pieców.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Bilion zielonych euro

Plan inwestycyjny na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu oraz mechanizm sprawiedliwej transformacji – to instrumenty finansowe, które mają pomóc krajom członkowskim UE w przebudowie ich gospodarek. Do 2050 r. Unia Europejska ma stać się pierwszym na świecie blokiem państw neutralnych dla klimatu. Wymaga to inwestycji ze strony UE, krajowego sektora publicznego i prywatnego.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Tańsze przelewy w euro

Transfery transgraniczne w euro na obszarze UE oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii będą tej samej wysokości co przelewy krajowe. Oznacza to, że np. bułgarski konsument, który podejmuje decyzję o przelewie euro za granicę, zapłaci taką samą opłatę, jak za przelew bankowy w lewach w Bułgarii. Innymi słowy, opłaty za płatności transgraniczne w euro będą bliskie albo nawet równe zeru.

Czytaj więcej »

Reklama