Reklama

Międzyrzec Podlaski: Pracownia tomografu w powiatowym szpitalu coraz bliżej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej realizuje projekt pn. „Wsparcie infrastruktury ochrony zdrowia – zakup wyposażenia do SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 13.1 Infrastruktura ochrony zdrowia.

Wartość projektu: 1 387 750, 00 zł
Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1 179 587,50 zł

Dotychczas zakończono prace remontowe. Kompleks pomieszczeń jest przygotowany do uruchomienia pracowni tomografii komputerowej. Zakupiono i zamontowano tomograf komputerowy z niezbędnym oprzyrządowaniem.

Obecnie realizowane jest szkolenie dla kadry medycznej dotyczące obsługi tomografu przy badaniach bez kontrastu i z kontrastem oraz obsługa wstrzykiwacza do podawania kontrastu. Trwają także prace informatyczne dotyczące oprogramowania, konsoli i stacji opisowej oraz zintegrowania pracy pracowni tomografii z nowym systemem informatycznym Zakładu (w tym system RIS/PACS).

Rozpoczęto działania formalne dotyczące zmiany statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim, w zakresie rozszerzenia działalności Zakładu o Pracownię Tomografii Komputerowej w ramach Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Planowany termin zakończenia realizacji umowy z wykonawcą przedsięwzięcia – firmą GE Medical Systems Polska sp. z o. o., w zakresie oddania pracowni do użytku to 20.06.2019 r.


materiał: Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim
tekst : Monika Filipiuk Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

14. sesja Rady Powiatu w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Informujemy i zapraszamy na XIV sesję Rady Powiatu w Białej Podlaskiej. Sesja odbędzie się 25 września 2019 r. w sali konferencyjnej Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 14. Obrady rozpoczną się o godz. 12:00. Rada Powiatu podejmie decyzję o współpracy między samorządowej dotyczącej nauczania lekcji religii Kościoła Zielonoświątkowego. Radni dyskutować będą też na temat sytuacji finansowej szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytaj więcej »

Reklama