Reklama

Międzyrzec Podlaski: Pracownia tomografu w powiatowym szpitalu coraz bliżej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej realizuje projekt pn. „Wsparcie infrastruktury ochrony zdrowia – zakup wyposażenia do SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 13.1 Infrastruktura ochrony zdrowia.

Wartość projektu: 1 387 750, 00 zł
Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1 179 587,50 zł

Dotychczas zakończono prace remontowe. Kompleks pomieszczeń jest przygotowany do uruchomienia pracowni tomografii komputerowej. Zakupiono i zamontowano tomograf komputerowy z niezbędnym oprzyrządowaniem.

Obecnie realizowane jest szkolenie dla kadry medycznej dotyczące obsługi tomografu przy badaniach bez kontrastu i z kontrastem oraz obsługa wstrzykiwacza do podawania kontrastu. Trwają także prace informatyczne dotyczące oprogramowania, konsoli i stacji opisowej oraz zintegrowania pracy pracowni tomografii z nowym systemem informatycznym Zakładu (w tym system RIS/PACS).

Rozpoczęto działania formalne dotyczące zmiany statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim, w zakresie rozszerzenia działalności Zakładu o Pracownię Tomografii Komputerowej w ramach Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Planowany termin zakończenia realizacji umowy z wykonawcą przedsięwzięcia – firmą GE Medical Systems Polska sp. z o. o., w zakresie oddania pracowni do użytku to 20.06.2019 r.


materiał: Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim
tekst : Monika Filipiuk Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: 102 miliony złotych – inwestycje roku 2020!

23,6% wydatków budżetowych miasta Biała Podlaska w nadchodzącym 2020 roku przeznaczonych zostanie na inwestycje. To ponad 102 miliony złotych. Na inwestycje wieloletnie przeznaczonych zostanie prawie 90 milionów, inwestycje jednoroczne kosztować będą 10 i pół miliona a Budżet Obywatelski wyniesie 1 mln 600 tys zł. Wykaz najważniejszych inwestycji 2020 roku w materiale.

Czytaj więcej »

Kodeń: Gminna biblioteka wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy

Biblioteka Publiczna Gminy Kodeń w roku 2019 miała możliwość pozyskania dofinansowania z programu ogłoszonego przez Instytut Książki z Krakowa po tytułem „Kraszewski-Komputery dla bibliotek 2019”.  Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Ośmiornice w szpitalu! Dzień Wcześniaka! (galeria)

Będąc w okolicach Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej można było dziś zobaczyć bialski szpital na fioletowo! W samym szpitalu, w części administracyjnej w tym czasie zorganizowano Dzień Wcześniaka. Doktor Riad Haidar powitał zarówno dzieci jak i ich rodziców. Niektórzy przeszli naprawdę ciężkie chwile. Nie zawsze też wszystko kończy się szczęśliwie. Tym bardziej warto wspierać promocję tematyki związanej z wcześniejszymi porodami. Akcję wsparł swoją obecnością prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem FILM!!

Czytaj więcej »

Reklama