Reklama

Biała Podlaska: Wkręcali w czytanie na placu „Orzeszek” (galeria)

W miniony piątek 31 maja na placu „Orzeszek” przy ulicy Orzechowej w Białej Podlaskiej odbył się festyn rodzinny „Wkręcenie w czytanie”, którego celem była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wspólna integracja. Wydarzenie odbyło się w ramach XX edycji Bialskich Dni Książki Dziecięcej.

Organizatorzy wydarzenia, Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej przygotowali mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. konkurs czytelniczy, występ grupy teatralnej „Cudaczek”, bitwa na słowa, występ wokalistki zespołu „Chwilka” oraz mnóstwo atrakcji towarzyszących w postaci gier i zabaw, z których chyba najciekawszą była „mega układanka” z dużych kartonowych pudeł z wymalowanymi literami. Za ich pomocą dzieci miały za zadanie ułożyć „mega słowa”.

– Postanowiliśmy zrobić na otwarcie XX edycji Bialskich Dni Książki Dziecięcej taki piknik rodzinny. Co roku robimy tutaj podobny festyn, w tym roku pod hasłem „Wkręcanie w czytanie”. Celem tej akcji jest oczywiście zachęcenie do czytania. W wydarzeniu biorą udział dzieci nie tylko z naszego osiedla, ale również z innych części miasta – mówi Krystyna Nowicka, kierownik Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.

 


materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama