Reklama

Województwo: Papierosy na całej granicy

Terespol, Hrebenne, Dołhobyczów – ponad 3 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 45 tys. zł ujawnili funkcjonariusze KAS. 28 maja br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu wytypowali do kontroli osobową mazdę, którą podróżował 35-letni obywatel Białorusi. I była to dobra decyzja. W specjalnie przerobionych – zbiorniku paliwa i progach pojazdu mundurowi znaleźli 1241 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Obywatel Białorusi przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił, że papierosy chciał sprzedać przypadkowym osobom w Terespolu.
Dzień wcześniej w Hrebennem funkcjonariusze KAS ujawnili zaś 1289 nielegalnych papierosów. Tym razem kontrabanda ukryta była w zbiorniku paliwa, kole zapasowym i kołach jezdnych osobowego volkswagena. Właścicielami „nadbagażu” okazało się dwóch podróżujących pojazdem obywateli Ukrainy.

Z kolei na przejściu granicznym w Dołhobyczowie funkcjonariusze w trakcie szczegółowej kontroli osobowego busa w ściankach bocznych i drzwiach tylnych znaleźli 698 paczek papierosów. Kierujący pojazdem 25-latek z Ukrainy przyznał się do próby przemytu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności wpłacając tytułem kary 10 tys. zł.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Ujawnione papierosy w Hrubieszowie

Ponad 6 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariusze lubelskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału SG.19 stycznia br. w pociągu towarowym wjeżdżającym z Ukrainy do Polski funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrubieszowie wraz z funkcjonariuszami tamtejszej placówki Straży Granicznej ujawnili ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej »

Sławatycze: Ujawnienie papierosów

Ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili funkcjonariusze lubelskiej KAS na przejściu granicznym w Sławatyczach. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił dostawczy mercedes, którym nad ranem 19 stycznia br. próbował przekroczyć granicę 39-letni obywatel Białorusi. W wyniku szczegółowej kontroli mundurowi ujawnili w części ładunkowej, w dachu i ścianach bocznych pojazdu, skrytki konstrukcyjne.

Czytaj więcej »

Koroszczyn: Gigantyczny przemyt – KAS zatrzymała papierosy za ponad 6 mln złotych

Gigantyczny przemyt – ponad 430 tysięcy paczek papierosów – udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Koroszczynie. Rynkowa wartość przejętego towaru to ponad 6 mln złotych. Wjeżdżająca z Białorusi ciężarówka została najpierw prześwietlona na skanerze, a następnie, po interpretacji uzyskanego obrazu, poddana szczegółowej rewizji.

Czytaj więcej »

Reklama