Reklama

Województwo: Papierosy na całej granicy

Terespol, Hrebenne, Dołhobyczów – ponad 3 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 45 tys. zł ujawnili funkcjonariusze KAS. 28 maja br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu wytypowali do kontroli osobową mazdę, którą podróżował 35-letni obywatel Białorusi. I była to dobra decyzja. W specjalnie przerobionych – zbiorniku paliwa i progach pojazdu mundurowi znaleźli 1241 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Obywatel Białorusi przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił, że papierosy chciał sprzedać przypadkowym osobom w Terespolu.
Dzień wcześniej w Hrebennem funkcjonariusze KAS ujawnili zaś 1289 nielegalnych papierosów. Tym razem kontrabanda ukryta była w zbiorniku paliwa, kole zapasowym i kołach jezdnych osobowego volkswagena. Właścicielami „nadbagażu” okazało się dwóch podróżujących pojazdem obywateli Ukrainy.

Z kolei na przejściu granicznym w Dołhobyczowie funkcjonariusze w trakcie szczegółowej kontroli osobowego busa w ściankach bocznych i drzwiach tylnych znaleźli 698 paczek papierosów. Kierujący pojazdem 25-latek z Ukrainy przyznał się do próby przemytu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności wpłacając tytułem kary 10 tys. zł.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Papierosy na granicy i bazarach

Lubelska Służba Celno-Skarbowa przejmuje około 40% wszystkich przemycanych do Polski papierosów. Stałe kontrole prowadzone są na przejściach granicznych z Białorusią i Ukrainą, ale też wewnątrz kraju – na drogach, bazarach czy prywatnych posesjach.

Czytaj więcej »

Województwo: Migranci ukryci w naczepie ciężarówki

13 sierpnia br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej, podczas wspólnej kontroli naczepy samochodu ciężarowego ujawnili dwóch nielegalnych migrantów. 

Czytaj więcej »

Reklama