Ogłoszenie

Reklama

Sport: Iza Trzaskalska z kolejnym rekordem!!!

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się 29.05.19r. 19. Memoriał Edwarda Listosa połączony z Międzynarodowym mityngiem wojskowym. Na starcie pojawili się najlepsi polscy zawodnicy tacy jak Piotr Małachowski, Paulina Guba, Justyna Święty-Ersetic, wśród startujących, również Izabela Trzaskalska. Kibice mieli okazję zobaczyć wiele świetnych wyników.

Paulina Guba posłała kulę na odległość 18.35 metrów. Jest to jej najlepszy wynik w tym sezonie i tym samym wypełnienie minimum na Mistrzostwa Świata w Katarze. Jakub Szyszkowski pchnął 20.92 m i wypełnieniem minimum PZLA na Mistrzostwa Świata.

Ciekawie było w biegu kobiet na 3000 metrów z przeszkodami. Zwyciężczynią biegu została Patrycja Kapała, która w swoim pierwszym starcie w tym sezonie na tym dystansie uzyskała rekord życiowy: 10:05,64 minut. Jest to także minimum na Mistrzostwa Europy U23, które w lipcu odbędą się w  Szwecji. Jako druga metę przekroczyła jej klubowa koleżanka Wiktoria Klębowska, która czasem 10:20,02 także pobiła swój rekord życiowy w pierwszym starcie tego sezonu. Wynik ten daje jej przepustkę na Mistrzostwa Europy U20, które odbędą się w sierpniu w Szwecji.

Cieszy niezwykle fakt, że w gronie rekordzistów zapisała się też Iza Trzaskalska. Wystartowała tym razem na dystansie 5000 m. Do mety dobiegła w świetnym czasie: 16:02,28, bijąc przy tym rekord życiowy. Gratulacje! Druga na mecie, Anna Gosk również z rekordem życiowym: 16:11,26. Trzecia dobiegła Angelika Mach (16:56,54).

 


materiał: sport / Terespol miasto
tekst / zdjęcia: Krystyna Pucer

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama