Reklama

Biała Podlaska: Rolnicy z Dawid dalej walczą o sprawiedliwość w sądzie

21 maja w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej odbyła się kolejna rozprawa rolników, którzy w lipcu 2018 roku w miejscowości Dawidy (powiat parczewski, Gmina Jabłoń) blokowali działania weterynarii zmierzające do wybicia zdrowych świń w gospodarstwie jednego z rolników.

Rolnicy nie godząc się z decyzją państwowych służb weterynaryjnych zablokowali drogę uniemożliwiając dojazd do gospodarstwa rolnego, za co grożą im teraz konsekwencje prawne. Podkreślić należy, iż rolnicy bronili hodowli, w której ani przed podjęciem decyzji o likwidacji stada, ani tez później nie został wykryty wirus afrykańskiego pomoru świń pomimo licznych kontroli. W obronie hodowców trzody przed siedzibą sądu protestowała grupa rolników z powiatu bialskiego, którym przewodniczył Marek Sulima – radny powiatu bialskiego. W Proteście brali również udział przedstawiciele Związku Zawodowego RIiOR oraz AgroUnii.

 


materiał: Biała Podlaska miasto / powiat parczewski
tekst / zdjęcie: Mateusz Majewski

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Powiat: Bezprecedensowa – wygrana sprawa Starosty Bialskiego z myśliwymi! (film)

Sąd Okręgowy w Lublinie II Wydział Cywilny w sprawie Starosta Bialski – Polski Związek Łowiecki zmienił dnia 12 września 2019 roku wyrok Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej i oddalił w całości powództwo Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego przeciwko staroście bialskiemu o stwierdzenie nieważności umowy dzierżawy obwodu łowieckiego nr 19. – To przełomowy wyrok, który uznaje prawo starosty do dokonywania oceny kół łowieckich wskazanych we wniosku PZŁ jako kandydatów na dzierżawcę danego obwodu łowieckiego! – komentuje Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Czytaj więcej »

Pikieta w obronie sędziów (zaproszenie)

29 sierpnia (czwartek) KOD Biała Podlaska organizuje o godz. 19:00 pikietę przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej. – Stajemy w obronie sędziów prześladowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. – mówi jeden z organizatorów, Stanisław Dembowski. Pikieta otwarta. Zaproszenie dla każdego mieszkańca Biała Podlaskiej i Powiatu Bialskiego.

Czytaj więcej »

Reklama