Reklama

Reklama

Rzeczyca: Przedszkolaki łamały języki mówiąc wierszyki! Konkurs logopedyczny (galeria)

Posłuchaj ważnego spotu:

W Przedszkolu w Rzeczycy (gm. Międzyrzec Podlaski), wczoraj, w dniu 28 maja, odbył się I Logopedyczny Przegląd Wierszy „Łamiemy Języki Mówiąc Wierszyki” adresowany dla dzieci w wieku 5-6 lat z placówek oświatowo-wychowawczych z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Drelów. Wydarzenie otworzyła dyrektor przedszkola Aneta Pawłowska i Leszek Sokołowski animator wydarzeń kulturalnych, autor i publicysta.

W przeglądzie wzięło udział kilkudziesięciu przedszkolaków z kilku przedszkoli. Adresowany był do dzieci w wieku 5-6 lat. Wybrany do zaprezentowania wiersz zawierać miał głoski szeregu syczącego, ciszącego, szumiącego oraz głoskę r. Recytujące dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy podziękowania oraz drobne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Organizatorami konkursu było Przedszkole w Rzeczycy, Logopedzi pracujący w placówkach oświatowo – wychowawczych na terenie miasta i gminy Międzyrzec Podlaski i Drelów z udziałem Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Filia w Międzyrzecu Podlaskim.

Wierszyki prezentowali: Bartek Filipiuk (Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Filia w Międzyrzecu Podlaskim), Jakub Czurak, Tomasz Kowalski, Mikołaj Sierocki i Szymon Lesiuk (Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy), Magdalena Brodawka, Anna Zdun, Adrian Kurowski, Jakub Charczuk (Przedszkole w Rzeczycy), Łucja Bęłczącka, Daniel Antoniuk, Zofia Jeleszuk (Tłuściec), Izabela Izdebska (Szkoła Podstawowa w Tuliłowie), Michalina Włodarczyk, Bartosz Filipiuk (Przedszkole nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim), Michał Kukawski, Jakub Szymański, Miłosz Kawęcki (Przedszkole nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim), Wiktoria Warpas, Antoni Holeszczuk, Lidia Lisiewicz, Maja Leszczuk (Przedszkole nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim), Kornelia Filipiuk, Krzysztof Kunaszyk, Cezary Zgorzałek, Zofia Pepa (Drelów), Dominik Redosz i Marcel Jaworski (Misie).

Dzieci do pierwszego logopedycznego przeglądu wierszy przygotowały:
1. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Filia w Międzyrzecu Podlaskim – logopeda: Małgorzata Świderska-Poniatowska
2. Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy – logopeda: Agnieszka Semeniuk
3. Szkoła Podstawowa w Tłuśćcu – logopeda: Katarzyna Nurzyńska
4. Szkoła Podstawowa w Tuliłowie – logopeda: Katarzyna Gajewska-Parzyszek
5. Szkoła Podstawowa w Drelowie – logopeda: Emilia Korolczuk
6. Szkoła Podstawowa w Misiach – logopeda: Urszula Karwowska
7. Przedszkole w Rzeczycy – logopeda: Małgorzata Świderska-Poniatowska oraz Ewa Wolińska
8. Przedszkole nr. 4 w Międzyrzecu Podlaskim – logopeda: Agnieszka Kowalczuk
9. Przedszkole nr. 3 w Międzyrzecu Podlaskim – logopeda: Marta Wysokińska
10. Przedszkole nr. 2 w Międzyrzecu Podlaskim – logopeda: Emilia Korolczuk


materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama