Reklama

Sport: Świetny występ zawodników BKKKW w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin odbyły się 18 i 19 maja we Wrocławiu. W zawodach brało udział 720 zawodników z 29 krajów. Jak zawsze niezwykle mocne były ekipy z Rosji , Białorusi i Ukrainy. 

Sensei Ariel Miszkiniuk trener, prezes Bialskiego Klubu Karate Kyokushin Wataha i zarazem zawodnik  został Mistrzem Europy Karate Kyokushin.

Juniorzy również nie zawiedli: Aleksandra Mincewicz została Mistrzynią Europy, Paweł Konieczny został brązowym medalistą Mistrzostw Europy, Maja Pietraszuk została brązową medalistką Mistrzostw Europy oraz Zuzanna Lewczuk została brązową medalistką Mistrzostw Europy.

Po dobrych walkach odpadli z mistrzostw: Jakub Hermanowski, Antoni Jańczuk i Karol Chodkowski.

Przygotowania do tej wielkiej imprezy na dobre rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Ciężkie treningi, obozy, seminaria, zawody wszystko to było podporządkowane głównej imprezie jaką były Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbyły się w Polsce we Wrocławiu.

To że, mistrzostwa odbywały się w naszym kraju dodatkowo motywowało do ciężkich treningów. Kiedy inni odpoczywali oni trenowali po dwa razy dziennie wykorzystując każdą okazję. Czy to był okres przedświąteczny czy weekend majowy zawodników BKKK spotkać można było na sali treningowej. Litry wylanego potu, wyrzeczeń i ogrom pracy włożonej w treningi przez zawodników i trenerów zaprocentowały tym świetnym historycznym wynikiem BKKK.

Sukces ten to ogromna zasługa trenera sensei Ariela Miszkiniuka, który został postawiony w podwójnej roli: zawodnika i trenera z obu wywiązał się wyśmienicie.

Kiedy 10 lat temu garstka zapaleńców reaktywowała Karate Kyokushin w Białej Podlaskiej nikt nie przypuszczał, że to tu wychowają się przyszli medaliści mistrzostw Europy.

Obecnie BKKK powadzi zajęcia w wielu grupach w zależności od stopnia zaawansowania czy wieku ćwiczących. Od kilku lat prowadzona jest też sekcja Karate Kyokushin w Zalesiu, tu również każdy może rozpocząć swoją przygodę z karate. BKKK  prowadzi również sekcję muaythai .Teraz chwila wytchnienia  i kolejne przygotowania do Mistrzostw Polski , które odbędą się w październiku w Szczecinie.

 


materiał: sport / Biała Podlaska miasto
tekst / zdjęcie: Bialski Klub Karate Kyokushin Wataha

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Wrocławski Dzień Bez Samochodu 2019

W dniach 16-22 września Wrocław po raz kolejny wziął udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Kulminacją tej wspólnej inicjatywy Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej i Urzędu Miejskiego Wrocławia był niedzielny finał w postaci Dnia bez Samochodu. W przygotowanym szeregu atrakcyjnych wydarzeń, promujących niesamochodowe formy poruszania się po mieście, udział wzięło 10 000 osób. Swoje stoisko miało także wrocławskie Przedstawicielstwo KE.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Boisko bez Granic – 2019

W trakcie tegorocznego Europejskiego Dnia Języków po raz jedenasty wspólnie kopaliśmy piłkę przeciwko wykluczeniu! We wrocławskim Parku Staszica odbył się turniej Boisko bez Granic. Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Regionalne Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Fundację Dom Pokoju. 18 drużyn pod flagą tolerancji i zrozumienia rywalizowało o puchar, natomiast pomiędzy spotkaniami wszyscy uczestnicy mogli korzystać z dodatkowych atrakcji.

Czytaj więcej »

Reklama