Reklama

Sport: Świetny występ zawodników BKKKW w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin odbyły się 18 i 19 maja we Wrocławiu. W zawodach brało udział 720 zawodników z 29 krajów. Jak zawsze niezwykle mocne były ekipy z Rosji , Białorusi i Ukrainy. 

Sensei Ariel Miszkiniuk trener, prezes Bialskiego Klubu Karate Kyokushin Wataha i zarazem zawodnik  został Mistrzem Europy Karate Kyokushin.

Juniorzy również nie zawiedli: Aleksandra Mincewicz została Mistrzynią Europy, Paweł Konieczny został brązowym medalistą Mistrzostw Europy, Maja Pietraszuk została brązową medalistką Mistrzostw Europy oraz Zuzanna Lewczuk została brązową medalistką Mistrzostw Europy.

Po dobrych walkach odpadli z mistrzostw: Jakub Hermanowski, Antoni Jańczuk i Karol Chodkowski.

Przygotowania do tej wielkiej imprezy na dobre rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Ciężkie treningi, obozy, seminaria, zawody wszystko to było podporządkowane głównej imprezie jaką były Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbyły się w Polsce we Wrocławiu.

To że, mistrzostwa odbywały się w naszym kraju dodatkowo motywowało do ciężkich treningów. Kiedy inni odpoczywali oni trenowali po dwa razy dziennie wykorzystując każdą okazję. Czy to był okres przedświąteczny czy weekend majowy zawodników BKKK spotkać można było na sali treningowej. Litry wylanego potu, wyrzeczeń i ogrom pracy włożonej w treningi przez zawodników i trenerów zaprocentowały tym świetnym historycznym wynikiem BKKK.

Sukces ten to ogromna zasługa trenera sensei Ariela Miszkiniuka, który został postawiony w podwójnej roli: zawodnika i trenera z obu wywiązał się wyśmienicie.

Kiedy 10 lat temu garstka zapaleńców reaktywowała Karate Kyokushin w Białej Podlaskiej nikt nie przypuszczał, że to tu wychowają się przyszli medaliści mistrzostw Europy.

Obecnie BKKK powadzi zajęcia w wielu grupach w zależności od stopnia zaawansowania czy wieku ćwiczących. Od kilku lat prowadzona jest też sekcja Karate Kyokushin w Zalesiu, tu również każdy może rozpocząć swoją przygodę z karate. BKKK  prowadzi również sekcję muaythai .Teraz chwila wytchnienia  i kolejne przygotowania do Mistrzostw Polski , które odbędą się w październiku w Szczecinie.

 


materiał: sport / Biała Podlaska miasto
tekst / zdjęcie: Bialski Klub Karate Kyokushin Wataha

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama