Reklama

Powiat: Myśliwi znowu będą strzelać. Odstrzelonych ma zostać kolejnych 200 dzików

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białej Podlaskiej w piśmie z dnia 24 maja 2019 wydał do kół łowieckich zarządzenie o przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu bialskiego. To kolejna skoordynowana akcja polowań na dziki w regionie w ramach rzekomej walki z ASF. 

W poprzedniej akcji, która miała miejsce w styczniu i lutym br. odstrzelono 251 sztuk. Już wówczas niektórzy anonimowi myśliwi alarmowali o niskiej populacji dzika w regionie. Dziś Powiatowy Lekarz Weterynarii zarządza kolejny odstrzał, który według opinii rzeszy naukowców i specjalistów jest nieskuteczną metodą walki z ASF.

O temacie skoordynowanych polowań na dziki pisaliśmy w naszych materiałach w styczniu bieżącego roku >>> Dziki narzędziem politycznym w walce o elektorat wsi <<< >>> Zimowy spacer do lasu? Uważaj, będą strzelać do dzików <<<.

Zarządzony odstrzał sanitarny ma być przeprowadzony w obwodach łowieckich lub ich części, położonych na terenie gmin: Biała Podlaska, Drelów, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Terespol, Tuczna, Wisznice oraz Zalesie.

W poniższym dokumencie można przeczytać jakie koła łowieckie, w jakich okręgach łowieckich i w jakim zakresie mają zlecone przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików.


Natomiast poniżej podsumowanie skoordynowanego odstrzału dzików na terenie powiatu bialskiego z dnia 21 lutego 2019 r.


materiał: powiat bialski
dokumenty: Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białej Podlaskiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama