Reklama

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Pratulinie (zaproszenie)

To okazja by IM podziękować i zebrać siły na dalszą działalność – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej o tegorocznym spotkaniu młodych wolontariuszy w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie 19. W zjeździe, który odbędzie się we wtorek 28 maja 2019r. weźmie udział niemal 1000 osób!

Na imprezie, oprócz dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zrzeszonych w 112 Szkolnych Kołach Caritas, pojawią się ich opiekunowie i asystenci kościelni, skupieni wokół Caritas Diecezji Siedleckiej. Przewidziano dla nich zarówno aktywność fizyczną jak i duchowe skupienie – Mszę św., która będzie centrum spotkania.

PLAN SPOTKANIA:
10:00 – rejestracja grup
10:30 – powitanie uczestników
10:40 – 11:00 – zabawa integracyjna
11:00 – 12:00 – msza święta
12:00 – 14:00 – gra terenowa w grze będą brały udział drużyny max 10 osobowe
14:00 – 14:40 – obiad
14:40 – 15:00 – podsumowanie gry, wręczenie nagród
15:00 – koronka do Miłosierdzia Bożego
15:30 – zakończenie

Szkolne Koło Caritas to młodzi ludzie, świadczący pomoc w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego. Dzieci i młodzież są uwrażliwiane na potrzeby w swym otoczeniu i tam najpierwsze docierają z konkretną pomocą. Uzbrojone w cierpliwość, wyruszają do świetlic szkolnych i środowiskowych oraz domów opieki. Kolejnym ich zadaniem jest pomoc lokalnej Caritas w przeprowadzaniu różnych akcji.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sport: Tadeusz Makaruk – trener lekkoatletów z Klubu AZS odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy,  szefów World Athletics Lorda Sebastiana Coe i European Athletics – Sveina Arne Hansena, Prezydenta WADA (Światowa Organizacja Antydopingowa) Witolda Bańki,  odbyła się w miniony piątek 15 listopada br. w stołecznym hotelu Sofitel Victoria –  Gala 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, najstarszego, polskiego stowarzyszenia sportowego,  założonego  11 października 1919 roku  w  Krakowie.

Czytaj więcej »

Słowa i wiatr – Spotkanie forum literackiego młodych w BCK (zaproszenie)

Klub Literacki Młodych “Salamandra” oraz Koło Dziennikarskie “Żółte Dzioby” zapraszają na spotkanie Forum Literackich Młodych pt. “Słowa i wiatr”. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada (wtorek) o godz. 13:00 w sali 108 Bialskiego Centrum Kultury (ul. Warszawska 11 W).  W programie prezentacje tekstów młodzieży szkolnej, wystawa rysunku oraz występ duetu Studia Wokalnego Brevis. 

Czytaj więcej »

Reklama